Atminties sutrikimų kabinete galima konsultuotis ir dėl COVID-19 ligos liekamųjų reiškinių | KaunoDiena.lt

ATMINTIES SUTRIKIMŲ KABINETE GALIMA KONSULTUOTIS IR DĖL COVID-19 LIGOS LIEKAMŲJŲ REIŠKINIŲ

  • 1

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje vyresni nei 60 metų ligoniai jau konsultuojami ir dėl COVID-19 infekcijos liekamųjų reiškinių.

Konsultuojančių geriatrijos specialisčių – LSMU profesorės Jūratės Macijauskienės bei gydytojos Jurgitos Knašienės – teigimu, persirgus COVID-19 infekcija, atsiranda ne tik kvėpavimo funkcijos pažeidimų, bet dažnai kyla kardiologinių problemų. Taip pat pablogėja kognityvinės funkcijos, jaučiamas „smegenų rūkas“, pasireiškiantis pablogėjusia atmintimi, negebėjimu koncentruoti dėmesio, orientacijos sutrikimais, bendru silpnumu, pablogėja demencijos eiga.

LSMU Kauno ligoninės Atminties sutrikimų kabinete konsultuojami pacientai, turintys atminties sutrikimų ar jau sergantys demencija. Gydytojas geriatras taiko išsamų ištyrimą ir sudaro paciento sveikatos išsaugojimo planą. Čia užtikrinama tokių pacientų tęstinė priežiūra bei reabilitacija, sprendžiamos kitos pacientus varginančios problemos, teikiami patarimai artimiesiems.

„Konsultuojame dėl įvairių geriatrinių sindromų: demencijos, elgesio ir psichikos sutrikimų, sergant demencija, dėl nepakankamos mitybos, difagijos, sarkopenijos, šlapimo nelaikymo, eisenos ir pusiausvyros sutrikimų, griuvimų, depresijos, miego sutrikimų. Atliekame paciento problemų, kilusių dėl daugybinės patologijos, negalios, socialinių ir psichologinių veiksnių, įvertinimą ir priimame sprendimą, sudarome problemų sąrašą, reabilitacijos, slaugos planą. Pagrindinis mūsų tikslas – užtikrinti sveiką senėjimą, padėti kuo ilgiau išlaikyti gerą senjorų savijautą bei savarankiškumą“, – teigia gydytojos, primindamos, kad Atminties sutrikimų kabinete konsultuojami 60-ies sulaukę bei vyresni pacientai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Nesiskiepinau. Man 70 , jokių sutrikimų nejaučiu.Tik pastebiu kas dedasi aplinkui ,klaiku matyti kas vyksta su žmonėmis.Gaila žmonių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS