D. Razmuvienė: situacija stabilizavosi, bet virusas nedingo | KaunoDiena.lt

D. RAZMUVIENĖ: SITUACIJA STABILIZAVOSI, BET VIRUSAS NEDINGO

  • 2

Lietuvoje koronaviruso plitimo situacija stabilizavosi, bet užkratas nedingo, perspėja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Testai, kurių rezultatus gauname kiekvieną dieną, teigiamų testų išskyrimas, kai skaičiuojamas jų santykis šimtui nuo visų atliktų, – procentas jau nebesiekia netgi 1 proc. Jeigu iki karantino paskelbimo buvo teigiamų išskiriamų atvejų procentas daugiau nei 5-6 ir netgi 10 proc.“, – LRT radijui kalbėjo D. Razmuvienė.

Jos teigimu, nors situacija šalyje stabilizavosi, tačiau nauji atvejai vis dar yra registruojami. O tai reiškia, anot epidemiologės, kad virusas vis dar plinta, tačiau jis yra teisingai kontroliuojamas.

Lietuvoje dėl koronaviruso epidemijos kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, šiuo metu galiojantis iki gegužės 11 dienos imtinai. Vyriausybė jau yra pradėjusi švelninti karantino sąlygas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Jo

Būdamas namie supratau tikras virusas tai mano žmona.

Tai aplaidumo pamoka

Virusas blogai visi tai supranta ,tačiau yra ir pliusų ,kai išryškėja daug negerų dalykų medikų darbe .Slaugos įstaigose ,ligoninėse nepasiruošimai tokiems atvejams .SAM tai bus pamoka ,kai nėra pasiruošta .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS