A. Dulkys sako dar nesusipažinęs su ekspertų nuomone dėl „Pfizer-BioNTech“ antros dozės vėlinimo | KaunoDiena.lt

A. DULKYS SAKO DAR NESUSIPAŽINĘS SU EKSPERTŲ NUOMONE DĖL „PFIZER-BIONTECH“ ANTROS DOZĖS VĖLINIMO

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako dar nesusipažinęs su ekspertų nuomone dėl galimybių vėlinti skiepus „Pfizer-BioNTech“ vakcinos antrąja doze.

„Dėl „Pfizer-BioNTech“ antros vakcinos dozės – ne, aš dar neturėjau laiko susipažinti su informacija pagal šios dienos darbotvarkę, ar jau yra kažkokio ekspertų ir specialistų nuveikta darbo“, – sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministerijos suburti ekspertai apie galimybes vėlinti vakcinavimą antrąja „Pfizer-BioNTech“ sukurtos „Comirnaty“ vakcinos doze tarėsi trečiadienį. 

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro imunologė, profesorė Aurelija Žvirblienė sakė, kad šią grupę aptarti vakcinų įsigijimo klausimams yra sudaręs dar buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, jai iš viso priklauso apie 30 specialistų, nemaža dalis – pačios Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai.

Anot jos, grupėje nuomonės išsiskyrė – infektologai ir imunologai, įskaitant ją pačią, pritaria, jog tarp vakcinų būtų daroma aštuonių, o ne trijų savaičių pertrauka, kaip yra dabar, tuo metu teisininkai, ministerijos, Valstybės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovai dėl to abejoja, kadangi pats gamintojas nustatęs trijų savaičių laiką.

„Iš mokslinės pusės, tikrai nebūtų jokių kliūčių, jokių abejonių dėl to termino pratęsimo, todėl, kad dauguma vakcinų yra taip naudojamos, nėra kažkokių didelių apribojimų, tai gali būti nuo vieno iki trijų mėnesių tarpas tarp pirmos ir antros dozės“, – tikino A. Žvirblienė.

Ji pabrėžė, kad dėl mokslinio aspekto grupėje „kaip ir aišku“, dar nesutariama dėl teisinių aspektų, nors nemažai šalių yra nustačiusios vėlesnį revakcinacijos terminą, tarp jų – ir Jungtinė Karalystė, kuri, imunologų rekomendavimu, nustatė dvylikos savaičių terminą „Pfizer-BioNTech“ revakcinacijai.

„Grupėje dirba įvairių sričių atstovai – ir teisininkai, ir SAM, ir VVKT atstovai, jie labai rimtai kelia klausimą apie teisinę pusę. Nes gamintojas ir EMA (Europos vaistų agentūra – BNS) yra užfiksavę tą 21 dienos intervalą ir nukrypimai nuo šio intervalo turi būti teisiškai apgalvoti“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, „Comirnaty“ klinikinių tyrimų metu dalis tiriamųjų antrąją dozę gavo ir po 42 dienų, t. y. po šešių savaičių, tačiau toks intervalas Lietuvoje „nelabai išgelbėtų situacijos“.

„Situaciją išgelbėtų aštuonios savaitės, tai leistų paskiepyti žymiai didesnę populiacijos dalį. Tai yra minimaliai pratęstas terminas, kuris duoda didžiausią efektą, leistų paskiepyti daugiau žmonių. Tai tikrai jokių blogų imunologinių pasekmių nesukels“, – aiškino profesorė.

Vienas iš „Pfizer-BioNTech“ įkūrėjų Uguras Sahinas (Uhuras Šachinas), komentuodamas Jungtinės Karalystės sprendimą „Comirnaty“ vakcina skiepyti žmones dvylikos savaičių intervalu, vasario mėnesį „Sky News“ teigė, kad tai turėtų būti daroma su ilgiausiai šešių savaičių pertrauka.

„Kaip mokslininkas, aš neprieštaraučiau, jei antroji vakcinos dozė būtų skiriama po trijų savaičių, keturių savaičių, gal net penkių savaičių. Net ir po šešių savaičių viskas galėtų būti gerai. Bet aš daugiau nedelsčiau. Kaip mokslininkas, manau, kad nėra gerai skiepyti ilgesniu nei šešių savaičių intervalu“, – kalbėjo jis.

Skiepijimas Lietuvoje vyksta „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“ vakcinomis. Visomis iš jų skiepijant reikia dviejų dozių.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Vitas

Kaip naudoti vakciną gamintojo nurodymai turi viršenybę prieš bet kokius, atseit "ekspertų" , nusipezėjimus.

Domicelė

Matyt ponia Žvirblienė iš I.Šimonytės tikisi ordino,kad pasisako už antro skiepo vėlinimą,kai pasaulyje net tokie bandymai nebuvo atlikti.Juk lietuviai gali būti bandomais triušiais ar ne?Įdomu kaip ponia Žvirblienė gavo profesorės vardą,kad šitaip neatsakingai žiūri į skiepus ?Danijos valdžia rūpinasi savo žmonių sveikata,o Lietuvos tik paskiepytųjų skaičiais.

Vytautas

Kodėl sustabdė J&J skiepijimą? Juk tik gamintojai rekomenduoja. Pas mus juk geriausi "ekspertai" pasaulyje!!! Manau, kad Dulkiui teks atsistatydinti , jei nukels antrą skiepą ir jis nepasiteisins. Juk galima su žmonėmis eksperimentuoti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS