ES: šią žiemą gali atsirasti „visiškai naujų“ pandeminio koronaviruso atmainų | KaunoDiena.lt

ES: ŠIĄ ŽIEMĄ GALI ATSIRASTI „VISIŠKAI NAUJŲ“ PANDEMINIO KORONAVIRUSO ATMAINŲ

Šią žiemą galėtų atsirasti visiškai naujų pandeminio koronaviruso atmainų, bet esamos vakcinos turėtų apsaugoti žmones nuo sunkios ligos ir mirties, penktadienį paskelbė Europos Sąjungos vaistų agentūra.

Komentaras pasirodė 27 valstybių Bendrijai rengiantis pradėti revakcinacijos nuo COVID-19 kampaniją artėjant šaltajam sezonui ir tikėtinai naujai COVID-19 atvejų bangai.

Revakcinacijai bus naudojamos naujai patvirtintos vakcinos, pritaikytos dabar dominuojančiai koronaviruso omikron atmainai, ir pradinės vakcinos, sukurtos kovoti su virusu, 2019 metais atsiradusiu Kinijos Uhano mieste, nurodė Europos vaistų agentūra (EVA).

Tačiau žmonės „neturėtų laukti kokios nors specifinės vakcinos“, spaudos konferencijoje sakė EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Galėtų atsirasti koks nors visiškai naujas variantas, kurio šiandien negalime numatyti“, – pabrėžė jis.

Ketvirtadienį EVA patvirtino „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ sukurtas vakcinas, pritaikytas apsaugoti nuo koronaviruso omikron atmainos senesnio subvarianto BA.1.

„Pfizer“ adaptuota vakcina nuo šiuo metu dominuojančių omikron subvariantų BA.4 ir BA.5 turėtų būti patvirtinta rugsėjo viduryje. Šiuo metu vertinama ir panaši „Moderna“ vakcina.

Tačiau šios naujosios, omikron atmainai pritaikytos vakcinos pirmiausia bus skiriamos pagyvenusiems, pažeidžiamiems žmonėms, besilaukiančioms moterims ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams, sakė M. Cavaleri.

Tad dauguma žmonių bus pakartotinai skiepijami pradinėmis vakcinomis, sukurtomis apsaugoti nuo pandeminio koronaviruso Uhano atmainos.

„Pradinės vakcinos vis tiek gali apsaugoti nuo sunkios COVID-19 ir nuo mirties“, net jei ir ne taip veiksmingai užkerta kelią užsikrėtimui, pažymėjo M. Cavaleri.

Pasak jo, „neatmestina“ galimybė, kad šią žiemą atsirasiantys nauji koronaviruso variantai gali būti panašesni į ankstesnius omikron potipius, šiuo metu nustelbtus BA.4 ir BA.5 subvariantų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Jūs čia rimtai?

Kaip neatsiras,jeigu su tomis savo vakcinomis naujus tipus ir išveisia,nes virusas stengdamasis išlikti mutuoja.Ir iš viso,ar šita kovidšyza,kas betiki,nes beveik visos šalys jį prilygino gripui.Beje,tai labai geras pinigų plovimas,jei kam kyla klausimas iš kur tokia, kaip JAV taško milijardus karams.

Psichologas

Atmainos jaučiamos ipatingai skiepytu žmonių gretose.Požymiai , proto atsilikimas,sulėtėja mąstymas,reakcija,nereagavimas i aplinką,nemokejimas elgtis tinkamai,nesusigaudymas.

Anonimas

Jau atsirado naujas mokslininku pavadintas ,,pomidoru virusas.,, Simtomai panasus i persalimo bet po 5 dienu kompikuojasi i labiausia pazeidziamus organus su letaline baigtimi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS