EVA pritarė naujam skiepijimo nuo beždžionių raupų metodui | KaunoDiena.lt

EVA PRITARĖ NAUJAM SKIEPIJIMO NUO BEŽDŽIONIŲ RAUPŲ METODUI

Europos Sąjungos vaistų priežiūros institucija penktadienį leido taikyti naują metodą skiepijant nuo beždžionių raupų, kuris leis vakcinuoti iki penkių kartų daugiau žmonių, trūkstant skiepų atsargų.

Europos vaistų agentūra (EVA) nurodė, kad preparatas „Imvanex“ dabar gali būti leidžiamas tik po viršutiniu odos sluoksniu, o ne giliai po oda, kaip yra dabar.

Skiepijant naujuoju metodu bus sunaudojama tik penktadalis vakcinos kiekio, tačiau gaunamas panašus antikūnų kiekis, nors kyla didesnė odos sudirginimo rizika, teigiama Amsterdame įsikūrusios priežiūros institucijos pranešime.

„Nacionalinės institucijos gali nuspręsti laikinai naudoti „Imvanex“ kaip intraderminę injekciją mažesne doze, kad apsaugotų rizikos grupės asmenis dabartinio beždžionių raupų protrūkio metu, kol vakcinos pasiūla yra ribota“, – teigė EVA.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga eurokomisarė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides) sakė, jog šis sprendimas yra „labai svarbus, nes jis leidžia paskiepyti penkis kartus daugiau žmonių su turimomis vakcinos atsargomis“.

„Tai užtikrina didesnes galimybes skiepyti rizikos grupei priklausančius piliečius ir sveikatos priežiūros darbuotojus“, – sakė ji pareiškime.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Tadas

Galvoju, kad gejams turi buti privalomos kaukes ir pirstines. Ir uzdrausti lankytis viesose vietose.

Ar EVA

Pati pirma susiskiepyjo???

Ką apie tai

mano V.Raskevičius ir Simonko?Ar tai nėra surišta su neapykantos veiksmais?Juk skiepijimas nukreiptas į rizikos grupes.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS