GYDYTOJAS ĮVARDIJO VASAROS LAIKO ĮVEDIMO TAMSIĄJĄ PUSĘ: SUTRIKĘS MIEGAS IR PRASTA NUOTAIKA
Kasmet visose Europos valstybėse paskutinį kovo savaitgalį pereinama prie vasaros laiko, kai laikrodžio rodyklės persukamos viena valanda į priekį. Šis persukimas skirtas tam, kad vakare žmonės gautų daugiau dienos šviesos, tačiau šis veiksmas turi ir šalutinių poveikių. Gydytojai pastebi, kad šis, atrodytų, nedidelis laiko pokytis gali turėti didelės įtakos žmonių sveikatai ir savijautai, apie tai rašo „Harvard Health Publishing“.
Harvardo medicinos mokyklos miego medicinos ekspertas daktaras Charlesas Czeisleris sakė, kad problema yra tai, kad šis valandos persukimas veikia organizmo cirkadinius ritmus – vidinį laikrodį, kuris reguliuoja miegą, nuotaiką ir apetitą 24 valandų laikotarpiu. Perėjimas prie vasaros laiko gali sutrikdyti šiuos ritmus, todėl ryte būna mažiau šviesos, o tai gali lemti mažesnį serotonino – hormono, gerinančio nuotaiką, – kiekį. Be to, daugiau šviesos vakare gali sutrikdyti melatonino gamybą, todėl sunkiau užmigti. Daugeliui sutrinka miego režimas, todėl ima trūkti miego ir padidėja nuovargis, o tai gali lemti net automobilių avarijų padažnėjimą pirmosiomis paromis po laikrodžio rodyklių persukimo.
Nepaisant to, kad vasaros laikas skirtas pailginti poilsiui skirtą šviesųjį paros metą, daugelis žmonių abejoja jo svarba. Nemaža dalis gyventojų norėtų jo atsisakyti, kaip pagrindinę priežastį nurodydami sveikatos problemas. Nepaisant to, bandymai panaikinti laikrodžio rodyklės sukinėjimą kas pusmetį, įstrigo įstatymų leidėjų rankose.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
-
19 komentarai
-
BNS inf.13 komentarai
-
31 komentarai
Taip ir Ne
Anglai \\\\\.../////
melas turi būti didelis