Medikai ragina prezidentą pasirašyti įstatymą dėl darbuotojų testavimo jų pačių lėšomis | KaunoDiena.lt

MEDIKAI RAGINA PREZIDENTĄ PASIRAŠYTI ĮSTATYMĄ DĖL DARBUOTOJŲ TESTAVIMO JŲ PAČIŲ LĖŠOMIS

  • 10

Medikų profesinės sąjungos ragina prezidentą Gitaną Nausėdą pasirašyti Seimo priimtą įstatymą dėl nevakcinuotų darbuotojų testavimo darbuotojo lėšomis.

Kaip skelbiama pranešime, Santaros klinikų profesinių sąjungų atstovybė palaiko Lietuvos Respublikos Seimo sprendimą dėl darbuotojų testavimo iš jų arba darbdavio lėšų.

Pasak atstovybės, Lietuvoje nemokamai pasiskiepyti vakcina yra sudarytos visos sąlygos, jeigu asmuo to padaryti nenori, testavimo kainos naštą turi prisiimti darbuotojas ar darbdavys.

Norime pabrėžti, kad valstybė jau pakankamai prisidėjo finansiškai prie testavimo ir sudarė sąlygas skiepytis nemokamai.

„Norime pažymėti, jog šiuo metu Latvijoje dėl mažo vakcinuotų pacientų skaičiaus sveikatos priežiūros sistema yra didžiulėje krizėje – nepakanka COVID-19 gydymo lovų, personalo. Norint Lietuvoje išvengti dar didesnio atvejų, mirčių nuo COVID-19 skaičiaus didėjimo ir galimų suvaržymų verslui bei visiems Lietuvos gyventojams, būtinos kompleksinės COVID-19 valdymo priemonės, kurių kertinė yra visuotinė vakcinacija. Šiuo metu sudėtingiausi pacientai gydomi intensyvios terapijos skyriuose yra ne pensininkai, o 30–50 metų buvę sveiki, darbingi žmonės. Jiems taikomi išskirtiniai bei ypač brangūs gydymo metodai negarantuoja sėkmingos kovos už gyvybę bei pasveikimo, o taip pat sugrįžimo į darbo rinką. Tai yra didžiulis praradimas Lietuvos visuomenei. Norime paneigti žiniasklaidoje pasirodančią nuomonę, jog pasiskiepiję asmenys nesisaugo, todėl SARS-CoV-2 virusą platina intensyviau. Tai – jokiais mokslo įrodymais nepagrįstas teiginys. Atvirkščiai, tokios šalys kaip Izraelis sėkmingai suvaldė pandemijos bangą masine vakcinacija trečiąja sustiprinančiąja doze“, – rašoma pranešime.

Pasak atstovybės, kai kurios profesinės sąjungos teigia, kad darbuotojai neturėtų iš savo lėšų padengti testavimo išlaidų. „Norime pabrėžti, kad valstybė jau pakankamai prisidėjo finansiškai prie testavimo ir sudarė sąlygas skiepytis nemokamai. Blogindami šalies COVID-19 būklę, nepasiskiepiję asmenys dar ir blogina pasiskiepijusių kolegų finansinę situaciją, nes yra testuojami kolegų sumokamų mokesčių sąskaita. Medikų profesinės sąjungos, matydamos sparčiai prastėjančią situaciją ligoninėse, ragina Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą bei Vyriausybę imtis ryžtingiausių veiksmų – tiek įteisinti nevakcinuotų darbuotojų testavimą darbuotojo lėšomis, tiek ir privalomą kontaktinį darbą dirbančių asmenų vakcinaciją nuo COVID-19“, – rašoma pranešime.

Kreipimąsi pasirašė Santaros klinikų gydytojų sąjunga, Santaros klinikų slaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Santaros klinikų medicinos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos gydytojų sąjungos Vilniaus filialo Santaros klinikų grupė, Santaros sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Santaros Vaikų ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Santaros klinikų pirminė grupė.

Blogindami šalies COVID-19 būklę, nepasiskiepiję asmenys dar ir blogina pasiskiepijusių kolegų finansinę situaciją, nes yra testuojami kolegų sumokamų mokesčių sąskaita.

Primename, kad  spalio 19 d. Seimas priėmė Vyriausybės teikiamas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, numatančias, kad dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis. Už įstatymo pataisas balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 3 parlamentarai.

Naujas teisinis reguliavimas numato, kad darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos bus finansuojami nebe iš valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis.

Vis dėlto numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės. Testai bus finansuojami iš valstybės biudžeto, kai bus neužtikrintas vakcinų prieinamumas, taip pat tais atvejais, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Spindulys

Norėčiau sužinoti kiek serga neskiepytų nes kurie pasiskiepyjo ir labai sunkiai serga niekas neviešina pas mus darbe serga dvidešimt žmonių ir visi paskiepyti kiti labai sunkiai kad ir po skiepų tai kai čia yra jie turi galimybių pasus eina kur nori ir platina ligas ,ožmogus nesiskiepyjas turi užsikrėsti nuo paskiepytu .

Iš kur čia tų klounų

Gavo?

v

Prezidenta nori po plaktukais paleist
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS