Nauji COVID-19 atvejai: epidemiologų akiratyje – darželiai, įmonės, šeimos | KaunoDiena.lt

NAUJI COVID-19 ATVEJAI: EPIDEMIOLOGŲ AKIRATYJE – DARŽELIAI, ĮMONĖS, ŠEIMOS

  • 1

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1157 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 55 247 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 50. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Naujausią informaciją apie COVID-19 situaciją Kauno mieste galite rasti čia.

Atvejai fiksuoti protrūkiuose

Pirmadienį Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos apdirbimo įmonėje patvirtintas vienas atvejis. Iš viso su protrūkiu šioje įmonėje siejama septyniolika atvejų, iš kurių trys yra antriniai.

Taip pat vienas atvejis per vakar parą patvirtintas Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama aštuoniolika atvejų, iš kurių COVID-19 liga patvirtinta vienam darbuotojui ir keturiolikai pacientų ir trys antriniai atvejai.

Trys atvejai per vakar parą patvirtinti Marijampolės lopšelyje–darželyje „Rasa“. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami septyni atvejai, iš kurių du yra antriniai.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Bitutė“. Susirgo vienas darbuotojas ir vienas ugdytinis, taip pat nustatyti du antriniai atvejai.

Naujas protrūkis nustatytas picerijoje, įsikūrusioje Klaipėdos mieste. Du atvejai patvirtinti picerijos darbuotojams.

Metalo gaminių, dirbinių ir konstrukcijų gamybos įmonėje, įsikūrusioje Šiauliuose, per vakar parą nustatyti du nauji atvejai. Bendras patvirtintų atvejų skaičius 36 atvejai, iš jų – trys antriniai atvejai registruoti šeimose. Viename iš įmonės padalinių organizuotas profilaktinis darbuotojų ištyrimas.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 21.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

G

Buvo senjorai jau išžudė dabar griebes vaikų darželių tie iškypeliam truksya plano

SUSIJUSIOS NAUJIENOS