Neskiepyti ir COVID-19 susirgę žmonės liks be ligos išmokos? | KaunoDiena.lt

NESKIEPYTI IR COVID-19 SUSIRGĘ ŽMONĖS LIKS BE LIGOS IŠMOKOS?

Ligos išmokos siūloma nemokėti nepasiskiepijusiems ir susirgusiems koronavirusu žmonėms.

Išimtys būtų taikomos darbuotojams, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių, nepasiskiepiję susirgo antrą kartą, taip pat jei negauna vakcinos. 

Tokią Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą Vyriausybei teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kada Vyriausybė imsis pataisos, kol kas neaišku. Dėl jos balsuos Seimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjo Tomo Kavaliausko teigimu, jeigu Vyriausybė pritars, pataisa bus teikiama Seimui priimti rudens sesijoje, o nauja tvarka įsigaliotų nuo spalio 1-osios.

Aiškinamajame rašte, be kita ko, pažymima, kad dalis žmonių, kurie nebus pasiskiepiję ir negalės pasinaudoti išimtimi, negaus ligos išmokų, dėl to gali kilti nepasitenkinimas.

Sveikatos apsaugos ministras turės patvirtinti kontraindikacijų, dėl kurių žmonės nebūtų vakcinuojami, sąrašą.

Šiuo metu ligos išmokos nemokamos, jeigu žmogus tapo laikinai nedarbingas dėl neblaivumo ar piktnaudžiavimo psichotropinėmis medžiagomis, dėl traumos, gautos nusikalstama veika, sužalojo savo sveikatą arba apsimetė sergančiu.

Dabar ligos išmoka siekia 62,06 proc. algos dydžio.

Seimas gegužę leido neriboti galimybės gauti didesnes ligos išmokas sveikatos, švietimo, visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos sistemos darbuotojams, užsikrėtusiems COVID-19 nuo bendradarbių.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Virginija

Mums kas dirbam su ind. Veikla niekada ,ir nemokėjo gruodį sirgau covid 19 nieko nepriklausė nors sodrai 30 metų moku ,ir taip greitoji atvažiavo tai visaip atkalbinėjo ,kad nevykti į ligoninę ,nes ten sunkių ligonių matai daugiau ,nors tyrimų jokių neatliko va taip iš vaizdo pamatė,kad galiu arbatos ,vandens pagerti,ir tai visas gydymas .Tie pasakymai,kad negydys nulio verti negydo ,ir taip pasiseks tik tuo atveju kai organizmas pats kovos .Mus paliko ne pirmą kartą likimo valioje šis bus ne pirmas ir gal dar ne paskutinis,žiauru bet nors viena gera žinutė ,kad laidotuvės be artimūjų ,ir 2 maišai tikrai atpigo.

brudai

grąžinkit PSD

Oo

Už kitas ligas mokės,o kovidu gi nesirgsit tai ko čia pergyvenat,o šiaip tai vakcina nemokama,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS