Nuo kaulų lūžių saugo žmonių gerumas | KaunoDiena.lt

NUO KAULŲ LŪŽIŲ SAUGO ŽMONIŲ GERUMAS

„Sujaudino „Kauno dienos“ rašiniai apie reta liga sergančius vaikus. Norime jiems padėti, kad vaikystė taptų bent kiek šviesesnė“, – pasiryžo „Beatus Vita“ labdaros ir paramos fondo vadovė Kristina Cipkuvienė.

Mažieji Airidas, Emilis, Erika serga labai reta liga, kuri vadinasi netobula osteogenezė. Ji išsivysto dėl genetinio sutrikimo, mūsų šalyje per metus diagnozuojama 2–4 ligoniams. Sergančio žmogaus kaulai tampa labai trapūs. Airidui – dar tik treji su puse metų, bet jis jau yra patyręs 50 lūžių.

„Mūsų pagalba – finansinė. Skirsime pinigų vaistams ir kaulus sutvirtinančioms teleskopinėms vinims pirkti“, – patikino K.Cipkuvienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų chirurgijos klinikos Vaikų ortopedijos ir traumatologijos sektoriaus vadovas Emilis Čekanauskas jau yra implantavęs teleskopines vinis dviem mažiesiems ligoniams. Jos saugo kaulus nuo lūžių ir ilgėja kartu su augančiu vaiku.

„Tai nėra ligos gydymas, o vinys pasaulyje buvo naujos prieš dešimtmetį, tik Lietuvą pasiekė dar visai neseniai", – sakė gydytojas E.Čekanauskas.

Iki 40 proc. sergančiųjų iš viso nevaikšto, jei to jie neišmoksta iki metų amžiaus. Liga progresuoja iki 16–18 metų. Vėliau dėl hormoninių patikimų lūžiai tampa daug retesni.

Lietuvoje vaistai šiems ligoniams perkami išimties tvarka. Vadinamosios teleskopinės vinys nekompensuojamos, jos įsigytos už Lietuvos žmonių paaukotus pinigus.

Pasak E.Čekanausko, net ir JAV sergančiuosius remia mecenatai, įvairūs fondai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS