Ortopedijos priemonės ir klausos aparatai – be eilių Pereiti į pagrindinį turinį

Ortopedijos priemonės ir klausos aparatai – be eilių

2017-01-12 15:16 kauno.diena.lt inf.

Nuo šių metų kompensuojamos ne tik individualiai pagamintos, bet ir serijinės gamybos ortopedijos techninės priemonės. Taip pat keičiasi klausos aparatų bei akių protezų kompensavimo tvarka.

Ortopedijos priemonės ir klausos aparatai – be eilių
Ortopedijos priemonės ir klausos aparatai – be eilių / Vytauto Petriko nuotr.

Anksčiau galiojusi tvarka sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo pakeista siekiant pagerinti paslaugų prieinamumą ir aprūpinti daugiau žmonių jiems reikiamomis priemonėmis, pavyzdžiui, įtvarais.

Valstybinė ligonių kasa jau pasirašo sutartis su gamintojais – planuojama, kad bus pasirašytos sutartys su daugiau nei 20 įmonių, kurios aprūpins žmones reikiamomis ortopedijos techninėmis priemonėmis ir klausos aparatais.

"Kai žmogui skauda, reikia, kad  pagalba būtų suteikta kuo greičiau. Individualiai pagaminti ortopedijos priemones ilgai užtrunka, o serijinės gamybos priemones galima pritaikyti iš karto", – aiškina Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė.

Pasak jos, serijiniu būdu gaminamoms ortopedijos techninėms priemonėms yra nustatytos žemesnės bazinės kainos, nei gaminamoms pagal užsakymą. Vadinasi, bus galima sutrumpinti laukimo eiles. Taip pat sumokant mažiau už paprastus įtvarus, kurie iki šiol valstybei kainuodavo labai brangiai, atsiras galimybė pradėti kompensuoti naujas, modernesnes ortopedijos technines priemones.

Nuo šių metų keičiasi ir klausos aparatų bei akių protezų kompensavimo tvarka.

"Iki šiol klausos aparatai buvo perkami centralizuotai, ir jų reikėdavo laukti eilėje, užsiregistravus gydymo įstaigoje. Nuo šiol klausos aparatą galima gauti sutartį su ligonių kasomis sudariusioje įmonėje. Be to, gydantis gydytojas, atsižvelgdamas į kurtumo laipsnį, nurodys, kokios grupės aparato reikia: vaikams iš viso yra keturios, o suaugusiesiems – penkios klausos aparatų grupės", – teigia N.Bernotienė.

Gydantis gydytojas privalo suteikti pacientui visą reikiamą informaciją apie tai, kokios įmonės gali išduoti klausos aparatą. Tai pasitikrinti galima ir ligonių kasų interneto svetainėje.

Iš viso 2017 m. ortopedijos techninėms priemonėms kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fonde yra numatyta 13,3 mln. eurų, iš jų 725 tūkst. eurų – klausos aparatams. Ligonių kasos apmokės bazinę klausos aparatų kainą, o žmogui, norinčiam įsigyti brangesnį aparatą, reikės primokėti kainų skirtumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra