Pristato naujovę: susirgę receptinius vaistus galėsite pirkti internetu | KaunoDiena.lt

PRISTATO NAUJOVĘ: SUSIRGĘ RECEPTINIUS VAISTUS GALĖSITE PIRKTI INTERNETU

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino nuotolinės prekybos tvarką, pagal kurią po pusmečio receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones pacientai galės įsigyti internetu.

Ministerijos atstovai pirmadienį informavo, kad tvarka leis pacientams internetu matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.

Naujovės dar pateiktos derinimui su visuomene, siūloma, kad jos įsigaliotų 2020 metų viduryje.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad ši tvarka ne palengvins vaistų ir priemonių įsigijimą toli nuo vaistinių gyvenantiems arba sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms.

„Be to, tikimasi, kad naujoji tvarka skatins vaistinių tarpusavio konkurenciją, tad labiausiai sutaupys pacientai“, – teigia ministras A. Veryga.

Be to, tikimasi, kad naujoji tvarka skatins vaistinių tarpusavio konkurenciją, tad labiausiai sutaupys pacientai.

Tvarka numato, kad pacientai turės prisijungti prie savo paskyros e.sveikatos portale – jame ir šiuo metu galima rasti savo elektroninės sveikatos istorijos įrašus, išrašytus elektroninius receptus bei matyti, kokie vaistai pagal juos buvo parduoti.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, pacientams taip pat nebereiks papildomai registruotis norint prisijungti prie kiekvienos vaistinės portalų, nes bendrą prekių krepšelį jie galės susirinkti naudodamiesi viena e. sveikatos sistema.

Sistemoje pacientas galės palyginti visų vaistinių pasiūlymus ir jų kainas, o pasirinkus konkrečią prekę ar vaistinę, sistema jį nukreips į pasirinktos vaistinės portalą, kur bus derinamos pristatymo sąlygos, įvykdomas apmokėjimas, ir ryšio priemonėmis bus suteikiama vaistininko konsultacija.

Ministerija pabrėžia, kad nuotolinės vaistų prekybos sistema užtikrins saugų paciento tapatybės nustatymą, asmens duomenų saugumą bei sąžiningą vaistinių konkurenciją.

GALERIJA

  • Pristato naujovę: susirgę receptinius vaistus galėsite pirkti internetu
  • Pristato naujovę: susirgę receptinius vaistus galėsite pirkti internetu
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

ligonis

pamirsot verygos dronus kurie skraidys po kaimus ir metys vaistus

T

Kosmonautai durni rupinasi tik bevieliais rysiais o visa kita nusispjauti nusikaltimus policijos aplaiduma ir t.t

Internetas greitai išgydys

Dabar dar ministeris galėtų įvesti receptinių vaistų kreditavimo paslaugą, kad neturtingi pacientai galėtų atsiskaityti, įkeisdami savo nekilnojamąjį turtą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS