Profesorius kreipėsi į visuomenę: net jeigu nenorite skiepytis patys, paskiepykite savo tėvus | KaunoDiena.lt

PROFESORIUS KREIPĖSI Į VISUOMENĘ: NET JEIGU NENORITE SKIEPYTIS PATYS, PASKIEPYKITE SAVO TĖVUS

  • 26

Profesorius Vytautas Kasiulevičius feisbuke pasidalijo įžvalgomis koronaviruso ir vakcinacijos tema. Pasak profesoriaus, reikia leisti gyventi įprastą gyvenimą, koks jis buvo kažkada, ne tik sau, bet ir kitiems. Tačiau tai galima pasiekti tik aktyviai vakcinuojantis.

„Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis naujausiais lietuviškais duomenimis, atliko įspūdingą analizę, kuri vienareikšmiškai atsakė, kad vakcinos labai efektyvios. Manau, kad šiame darbe yra didelis ir Vyriausybės analitikų nuopelnas. Pasiskiepiję žmonės serga, guldomi į ligonines ir miršta rečiau. Vadinasi, jie daug rečiau užkrečia kitus žmones“, – situaciją komentavo V. Kasiulevičius.

Profesorius kreipėsi į visuomenę ir pasakė, kodėl šiuo metu itin svarbi vakcinacija.

Pasiskiepiję žmonės serga, guldomi į ligonines ir miršta rečiau. Vadinasi, jie daug rečiau užkrečia kitus žmones.

„Vienas prašymas – net jeigu nenorite patys skiepytis, paskiepykite savo tėvus ir intensyvios terapijos palatose bus vietos, kai sirgsite infarktu, kai reikės operuoti vėžį ir gausite imunosupresinį gydymą po kepenų transplantacijos. Ir kas svarbiausia – jūsų vaikai galės toliau lankyti mokyklas, o Lietuvos apribojimų indeksas ir toliau bus vienas mažiausių visoje Europoje. Leiskite sau gyventi įprastą gyvenimą, koks buvo kažkada ir leiskite tai daryti kitiems“, – socialiniame tinkle rašė profesorius.

Lietuvių tyrimas: „Pfizer-BioNTech“ vakcina veiksminga ir nuo delta atmainos

Įmonių „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina veiksminga ir nuo koronaviruso delta atmainos, taip pat saugantis komplikacijų ir mirties, rodo Statistikos departamento atlikta duomenų analizė.

Vyriausybėje trečiadienį pristatyto tyrimo duomenimis, šios vakcinos efektyvumas prieš delta atmainą yra 77-80 proc. „Pilnai vakcinuoti turi apie penkis kartus mažesnę riziką užsikrėsti, tai yra itin didelio efektyvumo vakcina, tai yra, sakyčiau, nuostabūs rezultatai“, – žurnalistams sakė Statistikos departamento atstovas Jonas Bačelis.

Jis pabrėžė, kad vakcinos efektyvumas didesnis jauniems bei neseniai pasiskiepijusiems asmenims (efektyvumas viršija 90 proc.).

Leiskite sau gyventi įprastą gyvenimą, koks buvo kažkada ir leiskite tai daryti kitiems.

Dėl hospitalizacijos vakcinos efektyvumas siekia 83-92 proc. Nepasiskiepijusių asmenų rizika būti paguldytiems į ligoninę dėl COVID-19 yra dešimt kartų didesnė nei pasiskiepijusių.

Nepasiskiepijusių asmenų rizika mirti yra bent dvidešimt kartų didesnė nei pasiskiepijusių, rodo analizė.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė sako, kad šis tyrimas svarbus tuo, kad tokių duomenų iš Lietuvos anksčiau nebuvo. „Šitas tyrimas vertas platesnio tarptautinės bendruomenės dėmesio (...) Tai suteikia mums svarbios informacijos tiek apie patį virusą, tiek apie vakcinas, leidžia palyginti skirtingų šalių kontekstą“, – teigė profesorė.

Tyrimo metu buvo analizuojami daugiau nei 440 tūkst. asmenų, kurie atsitiktinai parinkti taip, kad sudarytų 221 tūkst. suderintų porų, duomenys. Kiekvieną porą sudarė vienas skiepytas ir vienas neskiepytas asmuo, suderinti pagal lytį, amžių, savivaldybę, šeiminę padėtį, darbovietės veiklos pobūdį. Paskiepytųjų „Pfizer-BioNTech“ vakcina ir jos veiksmingumas vertintas po pilno vakcinacijos kurso, t. y. praėjus 14 dienų po antrosios vakcinos dozės. Vertintas tik laikotarpis nuo liepos 1 dienos, kai Lietuvoje pradėjo dominuoti delta atmaina.

Vakcinos efektyvumas vertintas lyginant pasiskiepijusių ir nepasiskiepijusių asmenų grupes pagal tris baigtis: užsikrėtimą COVID-19 (gautas teigiamas diagnostinio tyrimo rezultatas arba COVID-19 diagnozė), hospitalizaciją (ligos istorijos baigiamojoje dalyje nurodyta COVID-19 diagnozė) ir mirtį nuo COVID-19 (pagrindinė mirties priežastis medicininiame mirties liudijime). Tyrimas atliktas naudojant Valstybės duomenų valdysenos informacinėje sistemoje sukauptus duomenis, kurių pagrindiniai šaltiniai buvo e. sveikatos sistema, Gyventojų registras, „Sodra“.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Istor.

Paskiepykite savo tėvus ,kad greičiau numirtų.Tie tėvai nesivalkioja dideliuose susibūrimuose,restoranuose, jie yra nepavojingi ,tvarkingi,švarus žmonės.Tai ne prostitutes, ir prostitutei,tokius reikis paskiepyti Visus ,nes jie yra didžiausi užkrato nešiotojai. Ar paskiepinote prostitutes,dėl jų dves ne vienas, vaiskščiojancios" bombos",pasirūpinkite laisvo elgesio žmonėmis, tie moterims tiek vyrais. Visais laikais tokios profesijos žmonės buvo užkrečiami,virusų nešiotojai.

EI tu..

rož.a - gal pats susiskiepyk sau galvą. N U S I B O D A I !!!

Q_75

Vytuka už kiaušiū pakabyti ir parą palaikyti,,!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS