PSO: COVID-19 atvejų banga Kinijoje neturėtų smarkiai paveikti situacijos Europoje | KaunoDiena.lt

PSO: COVID-19 ATVEJŲ BANGA KINIJOJE NETURĖTŲ SMARKIAI PAVEIKTI SITUACIJOS EUROPOJE

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pareiškė, kad nesitiki, jog COVID-19 atvejų banga Kinijoje smarkiai paveiks situaciją Europoje.

„Šiuo metu nenumatoma, kad Kinijoje vykstanti banga turės didelės įtakos COVID-19 epidemiologinei situacijai PSO Europos regione“, – spaudos konferencijoje sakė PSO Europos regiono biuro direktorius Hansas Kluge (Hansas Kliūgė).

Tačiau jis pabrėžė, kad „negalime būti ramūs“.

Nuo tada, kai Pekinas pradėjo mažinti griežtą kontrolę, kuri žlugdė ekonomiką ir sukėlė visoje šalyje vykstančius protestus, Kinijos ligonines užplūdo itin didelis atvejų skaičius.

PSO Europos regionas apima 53 šalis, taip pat Rusiją ir Centrinės Azijos šalis.

H. Kluge taip pat teigė, kad „nėra neprotinga šalims imtis atsargumo priemonių savo gyventojams apsaugoti“, bet paragino užtikrinti, kad prevenciniai kelionių apribojimai „būtų pagrįsti mokslu, proporcingi ir nediskriminuojantys“.

Daugiau nei dešimt šalių nustatė naujas kelionių taisykles keliautojams iš Kinijos.

Praėjusią savaitę Europos Sąjungos ekspertų grupė „primygtinai paragino“ 27 bloko valstybes nares reikalauti, kad iš Kinijos skrendantys žmonės atliktų COVID-19 testus, o atsitiktinai parinkti atvykstantieji būtų tikrinami.

H. Kluge taip pat paragino šalis sustiprinti sekimo pastangas, pavyzdžiui, atmainų sekoskaitos nustatymą, pažymėdamas, kad daugelis šalių „labai sumažino“ savo pajėgumus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS