PSO ir UNICEF rekomenduoja dėvėti kaukes vaikams nuo 12 metų | KaunoDiena.lt

PSO IR UNICEF REKOMENDUOJA DĖVĖTI KAUKES VAIKAMS NUO 12 METŲ

Siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, vaikai nuo 12 metų turėtų dėvėti veido kaukes ten pat, kur jas dėvi suaugusieji, rekomendacijose skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF).

PSO ir UNICEF atskirai nerekomenduoja dėvėti kaukes nuo 6 iki 11 metų amžiaus vaikams, tačiau jų dėvėjimas turėtų būti svarstomas vietose, kur yra didelis koronaviruso plitimo pavojus arba tam tikrose įstaigose, tokiose kaip mokyklos.

Tiesa, yra situacijų, kuriose kaukės „gali labai sutrukdyti mokymosi procesui ir turėti neigiamą poveikį svarbioms mokyklos veikloms“, teigė gaires parengę tarptautiniai ekspertai.

Mažesnių vaikų nereikėtų versti dėvėti kaukių, nes jie nemoka patys teisingai kaukių užsidėti ir nusiimti. Ekspertų teigimu, iki 5 metų amžiaus vaikams, dėvintiems kaukę, reikalinga nuolatinė priežiūra.

„Vaikų turi būti įsiklausoma dėl jų požiūrio į kaukes ir bet kokio nerimo, kilusio dėl jų dėvėjimo“, – tvirtino PSO ir UNICEF ekspertai.

Dokumente nurodoma, kad permatomi veido skydeliai prasčiau apsaugo nuo koronaviruso nei veido kaukės.

Remiantis viso pasaulio šalių duomenimis, vaikai iki 18 metų sudaro nuo 1 iki 7 proc. COVID-19 atvejų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

euras

nieko, Verygai nesvarbu pso ar unicef nuomone- nuo 6metu arba 250 eu

Anonimas

O kodel pas mus vaikai nuo 6 metu jau privalo deveti kaukes kaip ir suauge? Ar ne laikas isakymus perziureti ir pakoreguoti?

kad

juos kur!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS