SAM primena: paskirtus receptinius vaistus senjorai gali įsigyti neišvykę iš namų | KaunoDiena.lt

SAM PRIMENA: PASKIRTUS RECEPTINIUS VAISTUS SENJORAI GALI ĮSIGYTI NEIŠVYKĘ IŠ NAMŲ

Karantino laikotarpiu šalyje galioja supaprastinta receptinių vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigijimo tvarka, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Jų galima įsigyti neišvykus iš namų, tam pasitelkiant į pagalbą kitus žmones – įgaliotinius.

Karantino laikotarpiu tai ypač aktualu rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60 metų, sergantiems lėtinėmis ligomis. Siekiant juos apsaugoti ir mažinant rizikas užsikrėsti koronavirusu (COVID-19), rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir prašyti pagalbos kitų žmonių, t. y. šeimos narių, giminaičių ar draugų, kuriems nėra taikomas izoliavimo režimas.

Jie gali tapti specialiais įgaliotiniais, kurie senjorams ar sergantiems lėtinėmis ligomis padės paprasčiau įsigyti reikiamų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių, neišeinant iš namų.

Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime. Taigi tam, kad įgaliotinis galėtų nupirkti vaistus pagal kito žmogaus elektroninį receptą, pacientas privalo e. sveikatos portale suteikti teisę savo atstovui tai padaryti.

Jei pacientas neturi galimybės pats internetu paskirti savo įgaliotinio, turėtų paprašyti gydytojo, kuris, išrašydamas e. receptą, gali iškart nurodyti paciento pageidaujamą žmogų. Svarbu tai, kad įgaliotinis turi patvirtinti atstovavimą prisijungęs prie savo paskyros. Taip jis gali nupirkti pacientui išrašytus vaistus vaistinėje, pateikęs farmacijos specialistui savo asmens dokumentą.

Tėvams, kurie turi nepilnamečių vaikų, įgaliojimo teisės įsigyti vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones pagal elektroninius receptus yra suteiktos automatiškai.

SAM atkreipia dėmesį, kad vaistinėje įgaliotinis turi informuoti farmacijos specialistą, jog vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės pagal elektroninį receptą bus perkami kitam žmogui.

Jei nėra galimybių įgalioti kito žmogaus e. sveikatos portale, tuomet pacientas savo įgaliotiniui gali pasakyti savo vardą, pavardę ir asmens kodą, kuriuos pastarasis nurodys vaistinėje dirbančiam farmacijos specialistui. Tuomet vaistininkas galės prisijungti prie paciento e. receptų.

Jei kompensuojamieji vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės įsigyjamos pagal popierinį receptą, paciento asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų pateikti nereikia.

SAM pranešime primenama, kad pacientams yra sudaryta galimybė į gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t. y. be fizinio apsilankymo. Esant indikacijoms gydantis gydytojas pacientui reikalingus receptinius vaistus ar medicinos priežiūros priemones išrašys nuotoliniu būdu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

..O pas ką

prisijungti kad nustatytų kokie vaistai reikalingi ir paskirtų receptą?Antibiotikų ir kitų rimtesnių nereklaminių priešuždegiminių vaistų taigi taip paprastai negausi?

TAŠKAS

Debilizmas...jei žmogus neturi galimybės prieiti prie interneto(ir prisijungti reiikia,ir slaptažodžiai ir t.t ir t.t.),ne visi ir komiuterius turi........nu pasityčiojimas iš senesnių ar nesuprantančių komp.sistemos reikalavimų žmonių....tai tikrai-prievartavimas ...palikimas be vaistų,kaip tai galima ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS