SAM: tėvai jau gali registruoti savo 5–11 metų amžiaus vaikus vakcinacijai nuo COVID-19 ligos | KaunoDiena.lt

SAM: TĖVAI JAU GALI REGISTRUOTI SAVO 5–11 METŲ AMŽIAUS VAIKUS VAKCINACIJAI NUO COVID-19 LIGOS

  • 4

Nuo ketvirtadienio, gruodžio 9 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepijimą planuojama pradėti gruodžio 15–16 d., kai vakcinos bus pristatytos į skiepijančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Kaip praneša ministerija, tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali įprastu būdu – internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808. Vienas iš minėtų asmenų taip pat turės lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

5–11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Pifas

Tik puspročiai gali skiepyti eksperimentine vakcina.

Tik antivakseriai buki nevakcinuos vaikų. O protingi jau dabar užsirašo . Nuo durnumo antivakseriams vaistų nėra. Kokiais skiepais paskiepija jau gimusius kūdikius ir nemiršta.

Mama

Antivaksere,baikit skleisti melagienas.Mat atsirado teisinė.Juk visi tai žino,kad kūdykius vaikus skiepija ivairiom vakcinom
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS