Surastas dar vienas pavojingas kanapių poveikis: įspėja jaunus vyrus ir moteris | KaunoDiena.lt

SURASTAS DAR VIENAS PAVOJINGAS KANAPIŲ POVEIKIS: ĮSPĖJA JAUNUS VYRUS IR MOTERIS

  • 29

Kanapių vartojimas rekreaciniais tikslais jau nieko nestebina. Vis daugiau šalių dekriminalizuoja šį įprotį. Tačiau mokslininkai primena, kad marihuana nėra toks visiškai nežalingas produktas, kaip kai kurie įsivaizduoja. Štai vyrams, kurie nori susilaukti vaikų, kanapių reikėtų atsisakyti.

Jūs jau žinote, kad planuodami vaikus turėtumėte pereiti prie sveiko gyvenimo būdo. Reikėtų mesti rūkyti, rečiau vartoti alkoholį, vengti kontakto su žalingais chemikalais. Tai svarbu ir vyrams, ir moterims. Tiesa, moterys šių paprastų taisyklių yra linkusios laikytis labiau, nes vaikus jos išnešioja savo kūnuose. Tuo tarpu vyrai kartais ir nesusimąsto, kad taip pat daro didelė įtaką būsimo vaiko sveikatai.

Dar praeitais metais mokslininkai pastebėjo, kad dėl marihuanos naudojimo spermoje pakinta su autizmu siejami genai. Tai, žinoma, yra svari priežastis perspėti vyrus nepiktnaudžiauti rekreaciniais narkotikais, jei jie planuoja susilaukti vaikų. Tačiau dabar mokslininkai aptiko ir dar kelis svarbius faktorius.

Naujas su pelėmis atliktas tyrimas parodė, kad dėl marihuanos suprastėjusi spermos kokybė paveikia ir palikuonių sveikatą. Pelių patinėliai buvo paveikti kanapių produktais, o tuomet poravosi. Patelės nebuvo paveiktos jokiomis cheminėmis medžiagomis ir maitinosi įprastai. Atsivestų palikuonių smegenyse mokslininkai pastebėjo pakitimus, kurie yra panašūs į tuos, kuriuos sukelia tabakas, pesticidai ar kiti neurotoksinai.

Tie pokyčiai smegenyse yra siejami su gebėjimo mokytis, susikoncentruoti bei įsiminti informaciją. Tiesa, tai nereiškia, kad kanapių mėgėjo vaikai gims su ryškiais smegenų pakitimais, kurie paveiks jų gyvenimo kokybę. Tokių problemų rizika yra didesnė.

Įprastai su pelėmis atliktų tyrimų rezultatų negalima pritaikyti žmonėms. Tačiau šįkart mokslininkai teigia, kad tikėtina, jog tie patys pakitimai būtų pastebėti ir žmonių vaikų smegenyse, jei prieš apvaisinimą tėvas būtų reguliariai vartojęs kanapes. Paprastai tariant, mokslininkai rekomenduoja susilaikyti nuo kanapių vartojimo, jei planuojate susilaukti vaikų. Žinoma, vyrams tai svarbu iki apvaisinimo, motinoms – visu nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Rašyti komentarą
Komentarai (29)

123

Draugelis sunu dare priputes. Dabar sunus pirmunas 8klasej mokos :D

Homosovietikus

Atėjau, nes draugas papasakojo kol vakar galvojom kur jointą susiveikt. Neskaičiau straipsnio užteko URL adresą pamatyti. Atėjau perskaičiau komentarus. Galvoju, ką čia veikia tie tikrai advekatūs žmonės komentaruose, na tie kurie supranta ką rašo. O straipsnio autorius kaip jaučiasi, kai komentatoriai ženkliai daugiau pažengę kaip žmonės už jį. Linkėjimai iš Kauno, užsirūkom.

Nejaugi

O tai kodėl autizmo simptomus vaikams užsieny gydo su CBD aliejum, kuriame yra nemažai ir THC (to jūsų vadinamo narkotiko) už kurį šioj brangioj Lietuvėlėj sodina, kai tuo tarpu šis aliejus gydo nuo vėžio bei stiprina imunitetą. Jeigu jau taip kenkia marihuana, tai kaip čia suprast? Kas paaiškins ir nukreips į mokslinį straipsnį, pagal kurį parašytas šis fantazoriaus rašinėlis?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS