Vaistininkai apie „Eurovaistinę“: kodėl kai kurie iš jų čia dirba netgi virš 20 metų? | KaunoDiena.lt

VAISTININKAI APIE „EUROVAISTINĘ“: KODĖL KAI KURIE IŠ JŲ ČIA DIRBA NETGI VIRŠ 20 METŲ?

  • 0

Čia galima keisti profesiją, gyvenamąjį miestą, pasinerti į naujus projektus ir būti išgirstam iš bet kurio Lietuvos krašto. Taip apie „Eurovaistinę“ atsiliepia joje besidarbuojantys vaistininkai. Nuo farmakotechnikų iki regionų vadovų ar netgi projektų vadovų logistikoje – savo patirtimis dalinasi vaistininkai, kurių pažintis su „Eurovaistine“ tęsiasi nuo vos 1 iki 21 metų.

Per 21 metus – šeši skirtingi amplua

21 darbo metus „Eurovaistinėje“ skaičiuojanti vaistininkė Jelena Deksnienė pasakoja, kad per visą šį laiką ji spėjo netgi šešis kartus pakeisti savo pareigas bei du kartus persikraustyti į skirtingus miestus.

„Savo profesinį kelią Klaipėdoje pradėjau kaip vaistininko padėjėja. Per devynerius metus pabaigiau išlyginamąsias studijas, įgijau farmacijos magistrą ir tapau vaistinių vadove. Tuomet nusprendžiau persikraustyti į Druskininkus, o darbas „Eurovaistinėje“ kraustėsi kartu su manimi. Taip pat du kartus turėjau progą išbandyti save skirtingų Lietuvos regionų vadovės pareigose. O visai neseniai ir vėl grįžau į Klaipėdą, kur vaistinių tinklas pasiūlė man farmacinės veiklos vadovės poziciją“, – pasakojo J. Deksnienė.

Jelena sako, kad keisdama gyvenamąją vietą nesvarstė ieškoti kitos darbovietės. Anot jos, tai dėl „Eurovaistinės“ vidinės kultūros, priimtinų įmonės tikslų bei užmegzto nuoširdaus santykio su regionų vadovais. Taip pat vaistininkė pastebi, kad kasdieniame darbe gelbsti naujausios kompiuterinės programos, apimančios darbą su kasa, elektroniniais receptais bei ataskaitų rengimu.

Vaistininkui – ne tik farmaciniai projektai

Gyvenamųjų miestų nebijojo keisti ir penkerius metus „Eurovaistinėje“ besidarbuojantis vaistininkas Eimantas Skalandis. Pirmoji jo pažintis su „Eurovaistine“ įvyko dar studijų metais, sulaukus pasiūlymo vasaros sezonu išbandyti save kaip vaistininko asistentą Nidos vaistinėje.

„Nida, Šiauliai ir Vilnius – visuose šiuose miestuose „Eurovaistinė“ pasiūlydavo naują darbo vietą. Kaskart tai padėdavo drąsiau nerti į gyvenimo pokyčius, nes juk atsikraustyti į visai nepažįstamą miestą – rimtas iššūkis, bet turint tvirtą pagrindą po kojomis tai tampa lengviau. Pradėjęs nuo vaistininko asistento, šiandien esu vaistinės vadovas. Per visus šiuos penkerius metus mane priekin vedė ne tik vidinės karjeros pokyčiai, bet ir visuomet atvira galimybė, esant norui, prisijungti prie įvairiausių projektų“, – pasakojo E. Skalandis.

Savęs kaip aktoriaus išbandymas filmavimų aikštelėje ir dalyvavimas vidiniuose įmonės tobulėjimo, ugdymosi projektuose. Visa tai išmėginęs vaistininkas sako, kad tokios veiklos ne tik gina nuo monotonijos, bet ir leidžia iš arčiau pažinti įmonę bei atveria kur kas daugiau galimybių.

Gali būti išgirstas iš bet kurio miesto

Vos vienerius metus Panevėžio „Eurovaistinėje“ dirbanti vaistininkė Fausta Barisevičienė spėjo tapti viena iš vaistinių tinklo kalbinamų vaistininkų žiniasklaidoje:

„Buvo netikėta pirmą kartą sulaukti kvietimo pasidalinti savo žiniomis apie sveikatą su plačiąja auditorija. Iš tiesų, mes kartais įsisukę į darbo rutiną tarsi einame tiesiai nesidairydami, todėl labai smagu, kai organizacija sukuria galimybes realizuoti save plačiau. Kaskart ruošdamasi interviu ne tik atnaujinu savo žinias, bet pagilinu ir po to jomis dalinuosi vaistinėje“, – pasakojo F. Barisevičienė.

Vaistininkės patarimai žiniasklaidoje jau spėjo sulaukti ir grįžtamojo ryšio. Anot jos, būtent tai yra didžiausias pasiekimas. Kaip ji teigia – jeigu bent vienos papildomos akys perskaitys, o gal dar vienos ausys išgirs žinutę, tai jau atpirks laiką ruošiantis interviu.

Nuo darbo vaistinėje iki projektų logistikoje

Prieš 2,5 metų prie „Eurovaistinės“ komandos prisijungusi Milda Lukošaitytė iš karto šoko į vaistinės vadovės batus, o šiandien ji savo rankose laiko farmacinės veiklos projektus logistikos centre.

„Jeigu tik turi noro, čia tu gali įsitraukti į įvairius įmonės projektus. Viename iš jų turėjau progą susipažinti ne tik su kolegomis iš vaistinių, bet ir iš kitų sričių. Būtent taip atsirado galimybė save išbandyti logistikoje, kur šiuo metu esu farmacinės veiklos projektų vadovė. Čia aš atsakinga už farmacinę veiklą didmenoje, užtikrinant, kad visi vaistai būtų laikomi tinkamomis sąlygomis ir tiekiami rinkai vadovaujantis teisės aktų reikalavimais“, – pasakojo M. Lukošaitytė.

„Eurovaistinės“ komandą šiuo metu sudaro beveik 1 800 žmonių, kurie veikia trijose sferose: vaistinėse, administracijoje ir logistikos sandėlyje. Įmonė jungia skirtingo amžiaus ir darbo patirties žmones, kurių vidutinis darbo stažas įmonėje – 5,2 m. Iš viso „Eurovaistinė” turi 272 vaistinių tinklą visoje Lietuvoje ir yra įmonių grupės „Euroapotheca“ dalis, kuri valdo mažmeninės prekybos vaistinių tinklus ir didmeninės vaistų prekybos įmones Lietuvoje, Švedijoje, Latvijoje, Estijoje, taip pat vaistines internete Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje vystančią bendrovę „Azeta“, UAB.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS