Audinių augintojai kelia ultimatumą: gauna paramą arba migdys jauniklius | KaunoDiena.lt

AUDINIŲ AUGINTOJAI KELIA ULTIMATUMĄ: GAUNA PARAMĄ ARBA MIGDYS JAUNIKLIUS

Nuo koronaviruso krizės nukentėję žvėrelių augintojai prašo kelių milijonų eurų paramos, kitu atveju žada migdyti dalį neseniai atvestų jauniklių.

„1,2 mln. audinių jauniklių atsivesta ir reikia 3-4 mln. eurų lėšų auginimui. Jaunikliai jau pradeda ėsti ir kai kuriems ūkiams gresia jauniklių migdymas, nes nepajėgs jų dėl lėšų stygiaus iššerti“, – Kaimo reikalų komitete šią savaitę teigė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos vadovas Česlovas Tallat-Kelpša.

„Mūsų šaka labai nukenčia“, – pridūrė jis. Pasak pusšimtį audinių augintojų vienijančios asociacijos vadovo, gavus paramą, jauniklių išlaikymui tektų bent po 3-4 eurus.

„Pagalba turi ateiti ir šiam sektoriui ir ši parama turi būti nedelsiant skiriama“, – teigė komiteto vadovas Andriejus Stančikas.

Komiteto narės Rasos Petrauskienės žiniomis, Danijoje už vieną žvėrelį valstybė skiria 23 eurų paramą.

Pagalba turi ateiti ir šiam sektoriui ir ši parama turi būti nedelsiant skiriama.

Šalies žvėrelių augintojams, pasak Č. Tallat-Kelpšos, iki metų pabaigos reikia apie 12 mln. eurų tik pašarams, o įvertinus kitas sąnaudas – 24-30 mln. eurų.

Jis BNS nurodė, kad balandį žvėrelių augintojams vis tik pavyko trečdaliu kritusiomis kainomis parduoti kelis procentus produkcijos, tuo metu pernai kovą realizuota apie trečdalis produkcijos.

„Žmonėms dabar ne kailiai galvoje. Supirkėjai gali pristabdyti kailiukų pirkimą“, – BNS teigė asociacijos vadovas.

Jis neabejoja, kad dėl koronaviruso krizės bankrutuos ne vienas audinių augintojas. Jo duomenimis, dabar šalyje yra apie 70 ūkių, auginančių audines.  

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

w

tik nereikia musu gazdinti ir santazuoti, dabar sukciu apstu!

pzdc

Žudikai skelbia ultimatumus...

Teisingai

Tegu užmigdo (tik prižiūrėt reikia, kad tikrai užmigdytų, o ne nukankintų) ir jauniklius, ir ne jauniklius, ir naikint tuos konclagerius visai!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS