Baltijos šalys ir Lenkija ragina 300 mlrd. eurų įšaldytų Rusijos lėšų skirti Ukrainai | KaunoDiena.lt

BALTIJOS ŠALYS IR LENKIJA RAGINA 300 MLRD. EURŲ ĮŠALDYTŲ RUSIJOS LĖŠŲ SKIRTI UKRAINAI

  • 0

Europos Sąjungos (ES) valstybių įšaldyti apie 300 mlrd. eurų Rusijos centrinio banko rezervai turi būti panaudoti Ukrainos atstatymui – tai padaryti ragina Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Baltijos šalių ir Lenkijos premjerais.

Bendrijos vadovams skirtame laiške pabrėžiama Rusijos atsakomybė už karo žiaurumus ir sunkius nusikaltimus pagal tarptautinę teisę, taip pat būtinybė atlyginti žalą, kurią Ukrainoje padarė neišprovokuota ir nepagrįsta Rusijos karinė agresija, ketvirtadienį pranešė Prezidentūra.

„ES ir Ukrainos viršūnių susitikime įsipareigojome Ukrainai, kad ES paspartins savo darbą siekdama panaudoti Rusijos viešąjį ir privatųjį įšaldytą turtą Ukrainai atstatyti pagal ES ir tarptautinę teisę. Tam, kad tesėtume pažadą Ukrainai, turime ne tik pakartoti savo įsipareigojimą, bet ir paspartinti darbą Taryboje jau dabar“, – rašoma laiške.

Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos vadovai laiške pažymi, jog visas įšaldytas Rusijos turtas turėtų būti naudojamas pagalbai nuo karo kenčiantiems ukrainiečiam ir Ukrainai atstatyti.

Laiške akcentuojama, jog ES turėtų būti lyderė skatinant pasaulines pastangas sukurti tarptautinį kompensavimo mechanizmą Ukrainai ir jos atkūrimui. ES pirmininkaujanti Švedija raginama paspartinti darbą šiuo klausimu ES Taryboje.

„Įšaldytas turtas turi būti panaudotas Ukrainai atstatyti kuo greičiau, negalime laukti, kol baigsis karas ir bus pasirašyta taikos sutartis“, – laiške rašo Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos valstybių vadovai.

Jį pasirašė G. Nausėda, Estijos premjerė Kaja Kallas, Latvijos premjeras Krišjanis Karinis ir Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis). 

Gairės: karas Ukrainoje, įšaldytos lėšos, parama Ukrainai, kompensavimo mechanizmas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS