Ministro patarėjas Paulius Petrauskas sako, kad prisijungimas prie konsorciumo suteiks galimybę Lietuvos verslams ir organizacijoms siūlyti ir kurti dirbtinio intelekto sprendimus, įsitraukti į DI „giga“ gamyklos infrastruktūros kūrimą ir tapti būsimos Europos DI ekosistemos dalimi.
„Tokios partnerystės atveria kelią prieigai prie didelio masto projektų, naujų rinkų ir ilgalaikio bendradarbiavimo su tarptautiniais technologijų ir mokslo lyderiais“, – pranešime sakė P. Petrauskas.
Bendro Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos projekto tikslas – sukurti galingą duomenų apdorojimo ir mokymosi infrastruktūrą dideliems kalbos modeliams bei DI sistemoms, kurios tarnaus viešajam sektoriui, mokslui, verslui ir startuoliams.
Birželį Baltijos šalys ir Lenkija Europos Komisijai teikė paraišką, pagal kurią DI gamyklos centras būtų įkurtas Lenkijoje.
Šiuo metu svarstomos kelios konkrečios vietos, kurios turėtų užtikrinti pakankamą infrastruktūrą, prieigą prie žaliosios energijos ir efektyvias aušinimo sistemas.
Didžioji dalis 3 mlrd. eurų biudžeto bus skirta investicijoms į skaičiavimo infrastruktūrą, o 65 proc. lėšų sudarys privačios investicijos.
Į konsorciumą kviečiami technologijų tiekėjai, debesijos ir skaičiavimo infrastruktūros paslaugų teikėjai, mokslinių tyrimų institutai, universitetai, startuoliai, investuotojai bei viešojo sektoriaus institucijos.
Kvietimas galios iki rugpjūčio 10-osios, o rugpjūčio 1 dieną vyks susitikimas, skirtas pristatyti projektą ir dalyvavimo jame galimybes.
Anksčiau BNS rašė, jog birželio pabaigoje ministerija kartu su Vilniaus universitetu (VU) pasirašė susitarimą dėl mažesnio tokio DI kompetencijų ir technologijų centro LitAI steigimo.
Naujausi komentarai