Per dvejas varžytynes nepavyko parduoti Lentvario dvaro rūmų | KaunoDiena.lt

PER DVEJAS VARŽYTYNES NEPAVYKO PARDUOTI LENTVARIO DVARO RŪMŲ

  • 3

Per dvejas varžytynes nepavyko parduoti vieno žymiausių šalies kultūros paveldo objektų - Lentvario dvaro rūmų, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Po antrų neįvykusių varžytinių Trakų rajono valdžia, sunerimusi dėl dvaro rūmų likimo, kreipėsi į šalies Vyriausybę. Kultūros paveldo departamento atstovai teigia, kad Trakų rajono valdžia turėtų suprasti, jog valstybė šiuo metu neturi finansinių galimybių prikelti dvarų. Be to, savivaldybė, kurios teritorijoje yra šis kultūros paveldo objektas, taip pat už jį atsakinga.

Kaip skelbė BNS, pernai Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė kreipėsi į Vyriausybę ir Kultūros ministeriją dėl galimybės Lentvario dvaro rūmus perimti valstybės nuosavybėn.

„Lentvario rūmai – išskirtinis neogotikinio stiliaus dvaras. Šis objektas nuo 2008 metų įtrauktas į Kultūros paveldo objektų sąrašą ir juo privalo rūpintis Kultūros paveldo departamentas. Šiuo metu dvaras yra apgailėtinos būklės, apgriuvęs, apleistas, langai išdaužyti, o rūmų bokštai trupa ir yra avarinės būklės“, - tada tvirtino parlamentarė.

Pasak jos, reikia nedelsiant imtis priemonių, kad rūmai būtų perimti valstybės žinion, skubiai pradėti restauruoti, nes apleistas rūmų pastatas kelia ir didelį pavojų aplinkiniams.

SEB bankas 2007 metais suteikė L. Pinkevičiui 1,176 mln. eurų paskolą, tačiau verslininkui nemokant įmokų, 2012-ųjų sausį bankas vienašališkai nutraukė sutartį ir kreipėsi į teismą dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Grafams Tiškevičiams priklausęs anglų neogotikos stiliaus Lentvario dvaras pastatytas XIX amžiuje, pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė projektą aplink jį įrengtas didelis parkas. Nuo 1957 metų rūmuose buvo įsikūrusi tuometinio Lentvario kilimų fabriko administracija.

L. Pinkevičius žiniasklaidai yra teigęs, kad dvaro ansamblį planuoja paversti visuomenei prieinama poilsio, pramogų ir turizmo vieta. Ketinta atkurti vandens malūną, kalvę, kavinę, sutvarkyti parką, interjerams grąžinti grafų Tiškevičių laikų vaizdą. Rūmuose verslininkas ketino ir gyventi.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Taigi

Dabartinė politikų karta neturi žalio supratimo apie tokius rūmus. Užtai jie gerai nusimano apie fermas ir otkatus.

Kičinius Valdovų rūmus

turime

tai

yra isskirtinis meno poziuriu objektas ir ji reikia saugoti ir privalo būti perduotas valstybes zinion jei dar tokia mes turime

SUSIJUSIOS NAUJIENOS