K. Mažeika: taršos mokestį būtų galima investuoti į nemokamą viešąjį transportą | KaunoDiena.lt

K. MAŽEIKA: TARŠOS MOKESTĮ BŪTŲ GALIMA INVESTUOTI Į NEMOKAMĄ VIEŠĄJĮ TRANSPORTĄ

Vyriausybė galėtų prisidėti prie nemokamo viešojo transporto įvedimo Lietuvoje, sako aplinkos ministras. Pasak Kęstučio Mažeikos, tam galėtų būti naudojamos lėšos, kurios bus surinktos nuo kitų metų įvedus taršos mokestį.

Pasak ministro, Lietuvoje gyventojams tenkančių automobilių vidurkis gerokai viršija ES vidurkį, todėl būtina ieškoti būdų, kaip paskatinti žmones savo automobilius naudoti mažiau, taip mažinant CO2 emisijas.

„(Nemokamas viešasis transportas – BNS) galėtų būti viena iš alternatyvų, kad žmonėms, kuriems automobilis nėra didelė būtinybė, užtikrinus pakankamą viešojo transporto pasiekimą ir nemokamą viešąjį transportą, kad tokiems žmonėms būtų motyvacija iš viso atsisakyti automobilių“, – Žinių radijui antradienį sakė K. Mažeika.

Jis pabrėžė, kad nemokamo viešojo transporto įvedimas yra savivaldybių kompetencija, bet Vyriausybė galėtų teikti paskatas savivaldybėms.

„Manau, kad tą mokestį investuojant į oro taršos mažinimą, viena iš galimybių būtų prisidėti prie savivaldybių biudžetų, tai galėtų būti kaip kompensacija, prisidedant prie nemokamo viešojo transporto“, – sakė K. Mažeika.

Premjeras Saulius Skvernelis liepą pareiškė, jog automobilių taršos mokestis bus įvestas nuo 2020 metų.

K. Mažeika pirmadienį BNS teigė, kad pirmaisiais metais automobilių taršos mokestis biudžetą papildytų 10-15 mln. eurų, o vėliau ši suma galėtų siekti iki 100 mln. eurų.

Pagal planą, už 130 gramų CO2 kilometrui išmetančius automobilius reikėtų mokėti 20 eurų per metus, o viršijus šį rodiklį, būtų taikomas koeficientas, tačiau dėl jo dar nėra apsispręsta.

Tarptautinės organizacijos ne vienerius metus Lietuvai siūlo įvesti taršių transporto priemonių mokesčius.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Kęstutis mažas"Lėktuvas į val .sunaudoja.. kiek?

Degalų...a... 2600l Tai kas toliau....!O auto na sakykim 10 l pažiūrėjus į dangų tau..AMEN.

Anonimas

Kaip graziai supis.tas ministerelis kabina makaronus ant ausu lietuviskiems baudziauninkams. Cha cha cha ....jus muzikai svarbiausia mokekit o mes tai jau jums dar ne tokiu pasaku paseksim. Vienas pridurkas apie gyvenima kai Svedijoj pasakojo kita lerva apie nuodingas dujas is Rusijos o labai demokratiskas is Amerikos ir Norvegijos. ir t.t. Ar dar NEPASTIPOT nuo tokiu pasaku?

Kokių mokesčių dar

Šitie išrinktieji turbūt nepakaltinami. Šneka nesamones ir nieko. Nemokamą važiavimą viešuoju transportu ir taip galima priimti. Atleiskite buhalteriją, apsaugos firmas tikrinančias bilietėlius ir t.t. Pinigų užteks ir su kaupu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS