Ketinate pirkti papuošalą? Šis patarimas gali padėti sutaupyti daug pinigų Pereiti į pagrindinį turinį

Ketinate pirkti papuošalą? Šis patarimas gali padėti sutaupyti daug pinigų

2025-04-24 13:58

Deimantai – „geriausi merginų draugai“ 1953 m. filme „Džentelmenai renkasi blondines“ dainavo garsiausia visų laikų pasaulio šviesiaplaukė Marilyn Monroe. Šiandien ši tiesa atrodo nepasikeitusi, o draugauti su deimantais yra dar lengviau, nes per pastaruosius pora metų šių brangių akmenų kaina krito 40 proc.

Ketinate pirkti papuošalą? Šis patarimas gali padėti sutaupyti daug pinigų
Ketinate pirkti papuošalą? Šis patarimas gali padėti sutaupyti daug pinigų / LNK stop kadrai.

Kodėl auksas brangsta, o deimantai pinga ir kaip sutaupyti gaminantis papuošalą, plačiau papasakojo „Florinus“ vadovas Žilvinas Leškevičius.

– Nuo kada deimantų kaina taip smarkiai krito ir kodėl auksas brangsta, o deimantai pinga?

– Deimantų industrija savo piką pasiekė 2022 metais. Prasidėjus karui ir kitiems neramumams, deimantai – kaip prabangos prekė – nuo 2022 m. iki dabar atpigo apie 40 proc. Pavyzdžiui, jei 2022 m. vienas karatas kainavo apie 7 tūkst. dolerių, dabar tą patį kiekį galima įsigyti už maždaug 4,1 tūkst. dolerių.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kodėl auksas laikomas investicija, o deimantai ne tokie patrauklūs?

– Auksas yra fizinė finansinė priemonė, fizinis turtas, kurį perka net ir centriniai bankai. Jam netaikomas PVM, o antkainiai – labai maži. Jo kaina priklauso nuo biržos ir kasdien kinta. Deimantai – kita kategorija. Tai prabangos prekė ir nors jie taip pat gali būti laikomi investicija, žmonės dažniausiai juos renkasi papuošalams. O kai pasaulyje atsiranda neramumų, prabangos prekių paklausa krenta ir žmonės stoja į tuos aktyvus, kas jam duoda didesnę grąžą.

– Geriau pirkti palaidus deimantus ar juvelyrinius dirbinius?

– Mažiausiai nuvertėja palaidi deimantai, laikomi maišelyje. Pavyzdžiui, galima įsigyti 20 mažų deimantų, kurių bendra masė – vienas karatas. Sertifikuoti deimantai taip pat yra gera investicija, ypač jei planuojama juos vėliau parduoti atskirai. Tokiu atveju galima greitai gauti didesnę pinigų sumą. Smulkesnius deimantus galima pardavinėti po vieną arba panaudoti, pavyzdžiui, gaminant papuošalą iš savo aukso – jei žmogus nori turėti asmeniškai pasirinktą derinį.

Žvelgiant į ateities prognozes, visa deimantų industrija šiuo metu siekia apie 6 mlrd. JAV dolerių. Jau 2025 m. kovo–balandžio mėnesiais pastebimas nedidelis rinkos atsigavimas. Prognozuojama, kad per ateinančius septynerius metus deimantų kaina kasmet turėtų augti apie 4,5 proc., o iki 2030–2032 metų industrijos kapitalizacija gali pasiekti apie 130 mlrd. JAV dolerių.

– Ar deimantai – ilgalaikė investicija?

– Taip. Deimantai yra ilgalaikė investicija. Tai – ne ta priemonė, kurią nusipirkai šiandien ir rytoj jau pardavei brangiau. Tai – ilgam laikui.

– Sakote, kad norint gamintis papuošalą, verta pirkti auksą ir akmenis atskirai?

– Taip, tokiu atveju juvelyrui mokėsite tik už jo darbą. Jei gaminį perkate parduotuvėje, dažnai jis būna jau su dideliu antkainiu. Mes, kaip tiekėjai, parduodame juos prekybininkams, o jie dar uždeda savo kainą.

– Kokie tie antkainiai?

– Grubiai tariant – apie 500 proc. Pavyzdžiui, kelių gramų žiedas gali kainuoti per 500 ar tūkstantį eurų. Tuo tarpu, tas pats kiekis gryno aukso rinkoje kainuotų tik kelis šimtus eurų.

– Gal turite patarimų kaip pasirinkti deimantą?

– Labai svarbu įvertinti savo biudžetą. Jei žiedas bus šeimos relikvija, verta rinktis kuo švaresnį deimantą, geriausia vadinamąjį „trijų X“ – tai reiškia puikus pjūvis, forma ir simetrija. Tokie deimantai išlaiko vertę geriausiai. Kadangi deimantas gali turėti iki 16 tūkst. skirtingų charakteristikų, kuo retesnis variantas – tuo labiau tikėtina, kad jo kaina laikui bėgant kils.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra