Kitais metais žemės ūkio ir maisto produktų kainos statistikoje atsispindės tiksliau | KaunoDiena.lt

KITAIS METAIS ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ KAINOS STATISTIKOJE ATSISPINDĖS TIKSLIAU

Valstybės institucijų renkamos ir viešai skelbiamos žemės ūkio ir maisto produktų kainos nuo kitų metų bus tikslesnės – Vyriausybė trečiadienį palengvino duomenų įtraukimą į Statistikos departamento programas.

Portale www.produktukainos.lt svarbiausių produktų vidutines kainas prekyboje ir gamybos grandinėje skelbiamos nuo 2018-ųjų, tačiau protokoliniu Vyriausybės pavedimu surinkta informacija neatitinka statistikų programų standartų, dėl to ją sudėtinga įtraukti, nurodoma aiškinamajame rašte.

Žemės ūkio ministerijos Ekonominės analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranskevičius sako, kad dėl to keičiamas teisinis informacijos rinkimo pagrindas.

„Tiesiog anksčiau tai buvo daroma Vyriausybės protokolinio pavedimo pagrindu, o dabar atsiranda kitas teisinis pagrindas – Vyriausybės nutarimas“, – BNS trečiadienį sakė E. Pranskevičius.

Nutarimas, kuriuo statistiką rinkti ir skelbti įpareigojamas Žemės ūkio duomenų centras, įsigalios sausio 3-ąją.

Kartu įsigalios ir šiemet birželį Seime priimti Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pakeitimai, kuriais centras įpareigojamas iš pieno supirkėjų kas mėnesį rinkti ir skelbti informaciją apie vidutines kainas pagal kiekvieną pieno pirkėją, jas išskiriant pagal pristatymo būdą.

Manoma, kad žalio pieno supirkimo kainų viešinimas sustiprins ūkininkų derybines galias ir didins pieno rinkos skaidrumą. 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

O tai

mums desertui bus ta statistika,ar kaip?

Asta

Nejuokinkyte.Reali statistika nuėjus į parduotuvę.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS