Liberalai: neparėmę pataisų dėl alkoholio koalicijos partneriai elgėsi negarbingai | KaunoDiena.lt

LIBERALAI: NEPARĖMĘ PATAISŲ DĖL ALKOHOLIO KOALICIJOS PARTNERIAI ELGĖSI NEGARBINGAI

Seimui atmetus dalies valdančiųjų iniciatyvas liberalizuoti alkoholio prekybos ir reklamos tvarką, valdančiajai koalicijai priklausantys Liberalų sąjūdžio ir Laisvės frakcijos atstovai sako pasigedę paramos iš didžiausios, konservatorių, frakcijos.

Tuo metu už pataisų atmetimą balsavęs konservatorius Laurynas Kasčiūnas sako, kad dabartinis alkoholio rinkos reglamentavimas yra subalansuotas, visuomenė prie jo pripratusi ir jis duoda efektą, nes alkoholio vartojimas mažėja.  

„Nemanau, kad tą Pandoros skrynią reikia atidarinėti“, – BNS teigė L. Kasčiūnas. 

Jis taip pat pabrėžė nepajutęs „nei iš laisviečių, nei iš liberalų, kad čia būtų jų kažkoks  principinis dalykas“. 

„Čia tas atvejis, kai reikia išmokti skaičiuoti balsus“, – sakė politikas.

Seimo Ekonomikos komitete dirbantis liberalas Andrius Bagdonas įsitikinęs, kad nebalsuodami už pataisas, kurios komitetuose jau ir taip apkarpytos, koalicijos partneriai elgėsi negarbingai.

Vienas iš pataisų autorių, Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas taip pat apgailestavo dėl nesėkmingo balsavimo.

„Keisti balsavimai kai kurie šiandien Seime buvo. Dėl to vėl apima keistumo jausmas, už ką Seimo nariai balsuoja. Nugaros jausmais vadovaujasi“, – BNS tvirtino V. Mitalas.

„Pavasario sesijoje reikės ruošti naujus pasiūlymus“, – svarstė jis, nors pripažino, kad sako prioritetų sąraše aukščiausioje vietoje alkoholio klausimo nebematąs.  

V. Mitalas apgailestavo, kad Seimas, gavęs progą, nebuvo nusiteikęs ištaisyti savo klaidų, padarytų, kai paskubomis sprendimus priiminėjo praėjusioje kadencijoje.

Kaip BNS sakė A. Bagdonas, neparemdami pataisų koalicijos partneriai elgėsi negarbingai.

„Kai svarstymo stadijoje reikėjo palaikyti savo pačių siūlymus, dalis valdančiosios daugumos partnerių tiesiog supasavo ir prabalsavo kitaip. Šiek tiek koalicijos partneriai elgiasi negarbingai: sudaro darbo grupę (pataisoms dėl alkoholio prekybos liberalizavimo – BNS), teikia projektą drauge su partneriais, o paskui patys nebepalaiko“, – BNS teigė parlamentaras.  

L. Kasčiūno teigimu, konservatoriai dėl balsavimo nesitarė, lėmė asmeniniai įsitikinimai.

„Visi suprantame, kad čia vertybinis dalykas, reikalauja tavo asmeninės pasaulėžiūrinės pozicijos. (Frakcijoje – BNS) jokios aštrios, gilios diskusijos nebuvo. Vieni vienaip galėjo apsispręsti, kiti – kitaip. Tokiais atvejais, kai kažkas kažką planuoja, reikia turėti užnugario poziciją, matyt, to užnugario neatsirado. Jiems balsų tiesiog neužteko ir tiek“, –  kalbėjo konservatorius. 

A. Bagdonas tvirtino, kad siūlytų pataisų labai laukė verslas. 

„Dar vieną vasarą verslas turės vykdyti tuos projektus, kurie labai stipriai neprisideda prie alkoholio vartojimo mažinimo, bet įneša labai daug nepatogumų“, – teigė Seimo narys. 

Jis įsitikinęs kad koalicijos partnerių elgesys bus aptartas liberalų frakcijos posėdyje. 

Seimas antradienį atmetė siūlymus liberalizuoti dabartinę alkoholio prekybos tvarką. Siūlyta leisti alkoholio įsigyti aštuonias valandas per parą – kasdien nuo vidurdienio iki 20 valandos, stipriuosius gėrimus parduoti jaunuoliams nuo 18 metų, o ne nuo 20-ies kaip dabar, alkoholio reklama nelaikyti ant gėrimo pakuotės esančių nuorodų į gamintojo interneto svetaines ar socialinių tinklų paskyras, „objektyvios, pažintinės, mokslinės, istorinės informacijos apie alkoholinių gėrimų vartojimo būdus, gamybą, tradicijas, pelnytus apdovanojimus“ ir pan.

Po svarstymo projektas atmestas, nes jis sulaukė 51 parlamentaro palaikymo, 42 buvo prieš, 25 susilaikė.

Tarp balsavusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų buvo ne tik opozicijos atstovai, bet ir dešimt konservatorių. Projektą atsisakyta grąžinti tobulinti, jis tiesiog atmestas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Motiejus Valančius

Turbūt karste vartosi dėl tokių lyberastų norų.

Baikit vieną kartą

verslininkais vadinti tuos kurie gamina ir parduoda nuodus

simonas b1b1agalv15

nu jeigu kas abejojat dėl rėmėjų tai didziausias rėmėjas tauta,tautai nepatiko verygos tvarka ir tai atvėrė kelią į valdzią ne tik liberalams bet ir tiems patiems konservatoriams,tauta iškęs viską,net ir pačius baisiausius mokesčius bet tik ne alkoholio ribojimus,gali būti ir auksinė valdzia bet jeigu ji uzsimojo prieš alkoholį ji pasmerkta zlugti,karbauskio partija akivaizdus pavyzdys,na o konservatoriai eilinį kartą parodė kad tikėti jais negalima bet zinant tautos kvailumą jiems nieko uz tai nebus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS