Lietuvoje užfiksuotas šešioliktas afrikinio kiaulių maro atvejis | KaunoDiena.lt

LIETUVOJE UŽFIKSUOTAS ŠEŠIOLIKTAS AFRIKINIO KIAULIŲ MARO ATVEJIS

Vilkijos seniūnijoje, Kauno rajone, esančiame ūkyje nustatytas šešioliktas šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kaip praneša tarnyba, ūkis, kuriame savo reikmėms laikytos dvi kiaulės, buvo neregistruotas, auginami gyvuliai nedeklaruoti.

Kiaulėms susirgus, laikytojas apie tai informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė kiaulių kraujo mėginius bei informavo VMVT.

VMVT specialistų teigimu, jei gyvuliai nedeklaruoti, kompensacija už jų sunaikinimą, ūkio valymą ir dezinfekavimą, pašarų ir kito užkrėsto turto naikinimą nemokama. Laikytojo taip pat laukia administracinė nuobauda už teisės aktų nevykdymą, dėl šio protrūkio nukentės ir kaimyniniai ūkiai.

Be to, Europos Komisijos sprendimu, bus išplėsta 3 zona, kurioje galioja patys griežčiausi gyvų kiaulių judėjimo reikalavimai, bus taikomi įvairūs apribojimai visiems kiaulių laikytojams. Kiaulių judėjimas tokiais atvejais leidžiamas tik Lietuvos teritorijoje ir tik iš visus biologinio saugumo reikalavimus įgyvendinusių ūkių, o prekiauti kiauliena ir jos produktais galima tik vietinėje rinkoje. Gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų eksportas į ES bei trečiąsias šalis iš 3 zonos draudžiamas, nurodo tarnyba.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

.

Melagiai seime tokių atvejų užfiksuota daug daugiau nei 141.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS