Lietuvos bankas: mažėja pensijų fondų turto valdymo mokesčiai | KaunoDiena.lt

LIETUVOS BANKAS: MAŽĖJA PENSIJŲ FONDŲ TURTO VALDYMO MOKESČIAI

Per artimiausius trejus metus pensijų fondų turto valdymo mokesčiai nuosekliai sumažės beveik du kartus, o kiekvienas fondas dalyvių lėšas privalės investuoti tik pagal gyvenimo ciklo principą. Šie pokyčiai yra susiję su nauja pensijų kaupimo tvarka, praneša Lietuvos bankas.

Nuo šių metų pradžios mažėja pensijų kaupimo bendrovių taikomi turto valdymo mokesčiai. 2019 m. jie turės sudaryti ne daugiau kaip 0,8 proc., 2020 m. - ne daugiau nei 0,65 proc., o nuo 2021 m. - ne daugiau kaip 0,5 proc. sukauptų lėšų. Tai yra mažiau nei iki šiol pensijų fondų taikyti turto valdymo mokesčiai.

Pavyzdžiui, jei gyventojas II pakopos pensijų fonde turi sukaupęs 5 000 eurų, tai pernai jis turėjo sumokėti 50 eurų turto valdymo mokestį per metus, šiemet mokės 40, 2020 m. - 32,5, o 2021 m. - tik 25 eurus per metus.

„Mažėjantys mokesčiai ir tiesioginė sąsaja tarp dalyvių amžiaus bei jiems tenkančios investavimo rizikos leis optimizuoti II pakopos pensijų fonduose kaupiančių gyventojų uždarbį. Svarbu žinoti, kad kaupiantiems gyventojams nieko daryti nereikia - iki liepos 1 d. visi bus perkelti į įsteigtus naujus gyvenimo ciklo fondus“, - teigia Lietuvos banko ilgalaikių taupymo ir draudimo produktų priežiūros skyriaus viršininkė Justina Pupienienė.

Kai pensijų kaupimo bendrovės bendras visų valdomų pensijų fondų turtas pasieks 2,5 mlrd. eurų, turto valdymo mokestis negalės viršyti 0,4 proc. Šiuo metu tokios bendrovės tarp pensijų fondų valdytojų nėra - bendrovė, kurios valdomas pensijų fondų turtas yra didžiausias, valdo maždaug 1,2 mlrd. eurų dydžio pensijų turtą.

Kitas svarbus pokytis yra privalomas investavimas pagal gyvenimo ciklo principą, kai dalyviams tenkanti investavimo rizika bus mažinama laikui bėgant. Visi penki II pakopos pensijų fondų valdytojai turėjo įsteigti po septynis gyvenimo ciklo fondus: 1954-1960, 1961-1967, 1968-1974, 1975-1981, 1982-1988, 1989-1995 ir 1996-2002 gimimo metų dalyvių grupėms.

Visi pensijai kaupiantys gyventojai bus automatiškai perkelti į jų gimimo metus atitinkančius pensijų fondus. Tai pensijų fondų valdytojai turės padaryti iki šių metų liepos 1 d.

„Pensijų fondas „sens“ drauge su savo dalyviais - fondo dalyviams artėjant prie pensinio amžiaus, pensijų fondo investavimo rizika bus nuosekliai keičiama į konservatyvesnę“, - sakė J. Pupienienė.

Kiekvienas kaupiantysis galės dalyvauti tame pačiame fonde visą kaupimo laikotarpį, jam nereikės galvoti, kokio rizikingumo fondą pasirinkti ir kada jį keisti, - fondo investicinio portfelio rizika bus mažinama automatiškai atsižvelgiant į laiką, likusį iki pensijos.

Gyventojai ir toliau turės galimybę keisti pensijų fondų valdytoją.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

CHA: "Per artimiausius trejus metus pensijų fondų turto valdymo mokesčiai nuosekliai sumažės beveik du kartus" - ir NET po tokių 'sumažinimų' tie privatininkai neskurs; nešantys jiems pinigėlius PAGALVOKIT ką šeriat ir... nesitikėkit kažko atgalios, bus kaip anuomet: draudėt vaikus gyvenimo pradžiai, tai už tuos gautus pinigus tie 'vaikai' tegalėjo kavos puodelį išgert. BUS taip ir dabar: išeisit į pensiją, o jūsų tie 'fondai' paklaus: už sukauptus pinigus jūs norit kavos su cukrumi ar be (už grietinėlę paprašys papildomai susimokėt): jei tuo metu nebus DIRBANČIŲ (jei vaikų neišauginot), tai tokia paslauga tūkstančius kainuos.

Susikiškit

tuos fondus ten kur nesutenka.Bent kiek mastantis žmogus tikrai nebus toks durnas kad patikėtų savo pinigus tokiems privatiems veikėjams ir galvotų juos atgauti kažkur po 30 metų.Žiūrėkit kad sukišę savo lėšas fondams po kurio laiko dar neliktumėt skolingi ,,už aptarnavimą"ar dar kažką..paskui delspinigiai, anstoliai ir viskas įprasta (jau žinoma iš paskolų aferistų stiliaus) tvarka apiplėšiant galutinai..ĮTEISINTAS AFERIZMAS!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS