M. Navickienė: pensijų didinimas mažins skurdą | KaunoDiena.lt

M. NAVICKIENĖ: PENSIJŲ DIDINIMAS MAŽINS SKURDĄ

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad papildomas pensijų didinimas artimiausius trejus metus turės labai ženklų poveikį skurdo lygiui.

„Skurdas sumažėtų iki 24,5 proc. (4,4 proc.), o jeigu niekas nebūtų keičiama liktų 29 proc.“, – pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Navickienė. 

Viceministras Audrius Bitinas pabrėžė, kad intensyviau didinant pensijas, pensininkų skurdo mažinimo tikslas bus pasiektas anksčiau, o ne 2030 metais, kaip buvo planuota anksčiau.

„Keturi procentai yra tikrai daug“, – teigė jis.

Pasak M. Navickienės, po reformos „pensijų sistema taptų skaidresnė ir teisingesnė“. 

Tačiau ji pripažino, kad mažiausias pensijas gaunantiems jos didės labiau nei tiems, kurie gauna didesnes.

„Gal nepavyksta išlaikyti to balanso, kad tai butu 50:50 padidėjimo pojūtis (...) Tai vis dėlto yra solidari sistema ir tie, kurie neturėjo, nesukaupė stažo, tas pagreitis (pensijų augimo – BNS) yra vis tiek didesnis. Bet jokiu būdu šis modelis neparodo, kad tai (mažesnių pensijų gavėjų pensijų kėlimas – BNS) yra didesnis prioritetas, nes svoris mechanizmo ant apskaitos vieneto tam, kad būtų galima jausti didesnę vertę už sumokėtas įmokas savo pensijos išraiškoje“, –  teigė M. Navickienė.

„Tas skirtumas (tarp mažiausių ir didžiausių pensijų augimo – BNS) bus matomas pirmaisiais metais (2022-aisiais), o vėliau balansuosis“,  – pridūrė ministrė.

M. Navickienė be kita ko informavo, kad kol kas neplanuojama koreguoti įvairių išmokų, kompensacijų, kurios mokamos atsižvelgiant į pajamų, tai yra ir į pensijų dydį. 

„Reikės pasižiūrėti, kokią tai (pensijų didinimas –  BNS) gali turėti realią įtaką gyvenime ir jeigu matysime, kad poreikis tuos dydžius peržiūrėti yra, jie  bus peržiūrimi. Bet jau vėliau matant realią įtaką. Kol kas pokyčius planuojame atsietai nuo paramos dalies“, – aiškino ministrė.

„Galbūt žmonėms, kurie gaus didesnes pajams, ir paramos, ir pašalpų reikės mažiau. Tai toks ir yra tikslas, kad žmonės galėtų labiau pasirūpinti savimi ir būti nepriklausomi nuo valstybės paramos“,  – pridūrė ji.  

M. Navickienės teigimu, kol kas labai sunku daryti išvadas ir prielaidas, ar pensijų padidėjimo kai kurie gyventojai nepajus dėl išaugusių kainų.

„Dėl šito pakėlimo (dujų ir elektros brangimo nuo liepos – BNS)  įtaka namų ūkiui bus gerokai mažesnė negu tos pačios vienišo žmogaus išmokos finansine išraiškas. Tas klausimas turėtų susibalansuoti. Visą kitą kainų kilimą vertinti yra sudėtinga, nes nėra jis dar toks realiai juntamas ir pamatuojamas“, – teigė ministrė.

Vyriausybė pirmadienį jau pritarė iniciatyvai per artimiausius trejus metus sparčiau didinti pensijas. Numatoma, kad patobulinus indeksavimo mechanizmą vidutinė pensija jau kitąmet augtų apie 14, su būtinuoju stažu – apie 16 eurų daugiau, nei numatyta pagal dabartinius įstatymus.

Vidutinė pensija kitąmet turėtų augti 7,93 proc. iki 461,9 euro , 2023 metais atitinkamai – 7,09 proc. iki 498,8, 2024 metais – 6,28 proc. iki 534,1 euro. Modelio nekeitus, anot ministerijos, vidutinė pensija siektų atitinkamai 447,56, 480,19 ir 511,3 euro.

Kitais metais biudžete reikės numatyti 49 mln. eurų senatvės pensijos didinimui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija konkrečius sprendimus dėl pensijų didinimo pateiks rudenį, su 2022 metų valstybės biudžeto paketu.

Dabar senatvės pensijas gauna šiek tiek daugiau negu 600 tūkst. gyventojų, dar beveik 200 tūkst. yra neįgaliųjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Pastabėlė

Tik tada mažins, kai vyriausybė negalvos, jog padidino, ir tuo jos misija baigėsi. Padidinusi vyriausybė privalo prižiūrėti, kad tuo nesinaudotų prekybos centrai , komunalininkai ir kt., kad nedidintų kainų. Švedija gali laikyti apynasrį ant verslo žabtų, kad kainos neperšoktų nustatyto procento, o mūsiškiai padidindavo pensijas 1 euru, o kainos padidėdavo 5 eurais, tai po padidinimo dar labiau nuskursdavai.

Anonimas

Skaičiuoju;jeigu neįgalaus pensininko pensija dabar 292e,plius 28 už vienišumą,tai viso š/m gaus tik 320e.O matant kiek auga elektros ir dujų kainos,skurdas akivaizdžiai didės.O kas būtų,jeigu būtų-tai skaičiuoti nelogiška.O tie pensininkai.kurie vadina neįgaliuosius tinginiais,geriau jau patylėtų,nes nežinai žmogau,kada lazda atsisuks kitu galu.

TAIP

IS TIESU KODEL DIDINTI PENSIJAS TIEMS KURIE PER SAVO AMZIU IKI PENSIJOS NETURI DARBO STAZO TODEL IR GAUNA MAZAS PENSIJAS.O AIMANUOJA KAD MAZA PENSIJA REIKEJO GALVOTI KADA BUVOTE JAUNI. KAIP TAI SUPRASTI. TAD TAIP ISEINA AS DIRBAU VISA GYVENIMA UZSIDIRBAU DARBO STAZA IR MOKEJAU MOKESCIUS IR GAUNU DIDESNE PENSIJA KAIP DIRBOTE TAIP IR GAUNATE.O DABAR TAIP ISEINA KAD MAZESNES PENSIJOS DIDES LABIAU . KAIP ZMONES UZSIDIRBO TAIP IR TURI GAUTI.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS