Metinė infliacija lapkritį – 22,9 proc. | KaunoDiena.lt

METINĖ INFLIACIJA LAPKRITĮ – 22,9 PROC.

  • 3

Metinė infliacija lapkritį (palyginti su 2021 metų lapkričiu) siekė 22,9 proc., o vidutinė metinė – 18,8 proc., ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.

Metinė infliacija mažėjo jau antrą mėnesį iš eilės: rugsėjį ji buvo pasiekusi piką – 24,1 proc., spalį smuktelėjo iki 23,6 proc. Išankstiniu vertinimu, metinė infliacija lapkritį siekė 21,4 proc.

Mėnesio infliacija lapkritį (palyginti su spaliu) siekė 0,4 proc.

Anot Statistikos departamento, metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, elektros ir šilumos energijos, degalų ir tepalų, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų paslaugų kainų padidėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 26,8 proc., paslaugų – 13,4 proc., per mėnesį – atitinkamai 0,3 proc. ir 0,7 proc.

Išlaidos būstui, vandeniui, elektrai, dujoms ir kitam kurui per metus augo 55,7 proc., maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų – 35,6 proc., viešbučiai, kavinės ir restoranai brango 19,1 proc., transportas – 18,2.

Mėnesio infliacijai daugiausia įtakos turėjo duonos ir grūdų produktų, pieno, mėsos ir jų produktų, sūrio ir kiaušinių, kavos, arbatos ir kakavos, automobilių, jų techninės priežiūros ir remonto, namų ūkio valymo priemonių kainų padidėjimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Antanas

Infliacija 20+,o pensijas padidino 15%,kur logika ,o per žiniasklaidas aiškinama kad gyvenimas gerėja .Turbūt aš visai asilas, kad nebesuprantu.

Šimonytės vyriausybė pati blogiausia !

dar reikia faktų ? Infliacija 22,9 ! ___Išlaidos būstui, vandeniui, elektrai, dujoms ir kitam kurui per metus augo 55,7 proc., maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų – 35,6 proc., viešbučiai, kavinės ir restoranai brango 19,1 proc., transportas – 18,2.

Antanas.

Taigi, mano laidotuvėms atidėti pinigai ("grobovyje") sumažėjo penktadaliu. Tiek pat sumažėjo ir pensija. O visa tai padarė Centrinis ES Bankas, atlikęs "Ekonomikos gaivinimo operaciją" - milžinišką pinigų emisiją.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS