Žemės ūkio ministerija siūlo skatinti investicijas į žemės ūkį ir didinti garantijas lizingo bendrovėms už žemdirbių perkamą turtą, techniką ar kitą įrangą.
Siekiant skatinti žemdirbius lizingo būdu įsigyti naujos įrangos ar technikos, siūloma, kad Žemės ūkio paskolų garantijų fondas padidintų garantiją iki 60 proc., neribojant sutarties terminų. Dabar fondas garantuoja iki 30 proc. įsigyto ir neišmokėto turto kainos, jei sutarties trukmė - ilgiau nei 3 metai.
Be to, siekiant skatinti investicijas į gyvulininkystę, siūloma fondui teikti iki 80 proc. garantijas už paskolas, skirtas gamybos pastatų pirkimui, statybai bei rekonstrukcijai, įrangai ir gyvuliams pirkti. Tokio pat dydžio garantijos būtų teikiamos ir už žemdirbių, apdraudusių augalus, paskolas.
Taip pat siūloma, kad žemės ūkio įmonės fondui ne tik įkeistų turtą, bet ir už jas laiduotų tretieji asmenys.
Jei siūlymai bus priimti, fondas galės garantuoti ir už paskolas, teikiamas mokykloms bei mokslo įstaigoms, turinčioms eksperimentinius ar bandymų ūkius, taip pat kaimo bendruomenėms, įgyvendinančioms investicijų projektus, finansuojamus Europos Sąjungos.
Naujausi komentarai