Ministerijos siūlomame mokesčių pertvarkos projekte – pakeitimai dėl sveikatos draudimo Pereiti į pagrindinį turinį

Ministerijos siūlomame mokesčių pertvarkos projekte – pakeitimai dėl sveikatos draudimo

2025-05-12 16:38

Atnaujintus mokesčių pertvarkos projektus pirmadienį registravusi Finansų ministerija siūlo apmokestinti tik 350 eurų per metus viršijančią darbuotojo naudą, kai darbdavys apmoka savanorišką sveikatos draudimą.

Ministerijos siūlomame mokesčių pertvarkos projekte – pakeitimai dėl sveikatos draudimo
Ministerijos siūlomame mokesčių pertvarkos projekte – pakeitimai dėl sveikatos draudimo / Freepik.com nuotr.

„Šią naudą laikant darbo užmokesčio dalimi, darbdavys toliau galės visa tokių sąnaudų dalimi mažinti apmokestinamąjį pelną“, – pranešė ministerija.

Anksčiau ji siūlė apmokestinamoms išlaidoms priskirti visą darbuotojų naudą, kai darbdavys sumoka už sveikatos draudimą. Ministras Rimantas Šadžius interviu BNS yra sakęs, kad siūloma atsisakyti tokios lengvatos kaip ne pačios būtiniausios.

Lengvatinis PVM tarifas didėtų iki 12 proc., šildymui, malkoms – iki 21 proc.

Finansų ministerija nekeičia ankstesnių siūlymų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų mažinimo ar naikinimo. 

Kaip ir anksčiau, siūloma nuo 9 proc. iki 12 proc. didinti PVM tarifą, taikomą apgyvendinimui, keleivių vežimui, meno ir kultūros renginiams, o šildymui ir malkoms lengvatą visai naikinti.

Finansų ministerijos teigimu, PVM lengvata šildymui nėra orientuota tik į socialiai pažeidžiamus gyventojus, o malkoms – neatitinka Europos Sąjungos kurso mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Jeigu tam Seimas pritars, šilumai ir malkoms bus taikomas 21 proc. PVM.

Tuo metu siekiant sumažinti neigiamą poveikį švietimo sistemai dėl galimo knygų ir leidinių kainų kilimo jiems vietoj 9 proc. siūloma taikuti 5 proc. tarifą. 

Šiuo metu Lietuvoje taikomi du lengvatiniai PVM tarifai – 5 ir 9 proc.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pikta

Nustokite imituoti darbo veiklą,kad pateisinti gaunamą biudžetinę-biurokratinę algą..seniai bloga nuo tų tipo naujų įstatymų-apstatymų..vienus straipsniukus keičia kiti ir iki begalybės įstatymai kaip apstatymas..
1
0
asd

Tai jau tikrai mums nereikia jokio šildymo, meno ir kultūros. Pas mus gyvena vien beždžionės, o jos gali palmėse sėdėti ir kam joms malkos ir kam joms kinas? Ar bananai brangs?
6
0
del PSD...

priverstinis privalomas sveikatos draudimas... jei draudimas tai kodel jei valstybine vietine medicina nepajegi ir neturi nei noro nei vietu man uz PSD imokas negalima eit gyditis pas privatnika ?? arba vaziuot i uzsieni ?? kas cia per draudimas toks kad imoket privalai a paslaugu pazadetu kainu niekaip negausi...ir isvis ar bespes prireikt kai gausi... pazekit kiek nuo musu sveikatos prieziuros klumpes uzvercia.... kekviena diena po 3, po 4 ...40mecius...a kiek dar priespensijiniu...i ble kekviena diena gidziu melodija : pensijini amziu butina atitolint...dirbt iki 68m...paskui iki 70 ...po 3 metu jau iki 71... gerove... baisus krastas aferistu hitlerio anuku sukurtas malunas senatvei sutikt
6
-1
Visi komentarai (8)