Nei karštis, nei įsibėgėjęs atostogų sezonas neatbaidė vakar Vilniuje į viešą "Swedbank lizingui" priklausančio turto pardavimo aukcioną susirinkusių pirkėjų. Dėl kai kurių objektų užvirė tikra kova, o kainos kilo net 30–100 proc.
Adrenalino dozė
Vos pasibaigus aukcionui, jį organizavusios nekilnojamojo turto (NT) paslaugų įmonės "Colliers International Advisors" direktorius Arūnas Tamauskas neslėpė gerų emocijų ir sakė gavęs nemenką adrenalino dozę, kai dėl kai kurių objektų užvirė tikras kainų mūšis.
"Labai geri įspūdžiai, aukcionas buvo įdomus tiek mums, kaip organizatoriams, tiek bankui, kaip turto savininkui", – kalbėjo jis.
Aukcione užsiregistravo ir iš visos Lietuvos atvyko 19 dalyvių – fizinių ir juridinių asmenų. "Vis dėlto mums šiek tiek pakišo koją karštas oras ir atostogos. Dalyvių galėjome turėti ir daugiau. Internete objektais domėjosi daugiau nei 3000 skirtingų vartotojų. Tai labai didelis skaičius", – tikino A.Tamauskas.
Aukciono dalyviai buvo gerai pasiruošę aukcionui, turėjo parengę derybines pozicijas, numatę, kiek gali didinti kainas. Kai kurių objektų kaina buvo keliama 10–15 kartų. "Aukciono dalyvius ir mus buvo apėmęs sportinis azartas", – iškart po aukciono dienraščiui pasakojo jo organizatorius.
Jo įsitikinimu, šis aukcionas išsklaidė po pirmųjų aukcionų rinkoje sklandžiusį skepticizmą dėl kredito įstaigų perimto turto aukcionų. "Dalyviai buvo labai aktyvūs ir patenkinti", – tikino A.Tamauskas.
Pirkėjams iš šalies – 4 objektai
Nors aukcione buvo gausu dalyvių, pirkėjams iš šalies atiteko tik keturi NT objektai. Likusius įsigijo antrinė "Swedbank" bendrovė "Ektornet Commercial Lithuania", užsiimanti NT valdymu.
Su "Swedbank" grupe nesusiję fiziniai ir juridiniai asmenys įsigijo sandėlius Kaune, butą Panevėžyje, gyvenamojo namo pamatus Panevėžyje ir sandėliavimo patalpas Vilniuje.
Nors klientams iš šalies parduoti tik keturi objektai, A.Tamausko teigimu, net dėl 18 objektų užvirė tikra kova. "Dėl 18 objektų vyko realus aukcionas, kur dalyvavo daugiau nei vienas dalyvis. Dėl vieno objekto kovojo net 6 dalyviai, dėl kitų – po 2–4", – kalbėjo pašnekovas. Anot jo, daugiau objektų į išorę nebuvo parduota, nes "Ektornet" pasiūlė didesnę kainą.
Objektų, kurie buvo parduoti pirkėjams iš šalies, kaina aukcione pakilo net 30–100 proc. A.Tamausko manymu, aukcione objektai buvo siūlomi už normalią, verslui patrauklią kainą. Objektai, kurie sulaukė didžiausio dėmesio, kainavo nuo 200 iki 500 tūkst. litų.
"Pirkėjų nedomino turtas mažesniuose miesteliuose ir atokesniuose regioniniuose miestuose. Daugiausia dėmesio sulaukė objektai Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje", – pasakojo A.Tamauskas.
Verslas kelia sparnus?
"Pirkėjus domino komercinės, o ne gyvenamosios paskirties patalpos", – aukciono nuotaikas apibendrino jo organizatorius.
Anot jo, aukcione aktyviai dalyvavo ir pirko ne fiziniai asmenys, o verslas. "Manau, kad viena aukciono sėkmės priežasčių buvo būtent ta, kad aukcionas buvo nukreiptas į komercinių patalpų sektorių. Po aukciono galime pasakyti, kad perka verslas. Tendencija aiški, matomas dugnas ir verslas ruošiasi atsigauti. Vieni perka ir rengiasi rekonstruoti patalpas, o vėliau nuomoti, kiti – rengiasi verslo plėtrai", – dalijosi įspūdžiais "Colliers International Advisors" direktorius.
Objektų gausa
Aukcione buvo parduodami 42 objektai. Anksčiau planuota parduoti 44 objektus, tačiau du iš aukciono buvo atsiimti. Didžioji dalis parduodamo turto buvo komercinės paskirties, tačiau siūlyta ir butų.
Pagal objektų skaičių vakarykštis aukcionas buvo didžiausias šiais metais. "Šis aukcionas susidomėjimo sulaukė dėl didelio objektų skaičiaus, pirmame aukcione buvo 10, antrame – 18 objektų", – kalbėjo A.Tamauskas.
Aukciono organizatoriai dalyviams visą mėnesį teikė išsamią informaciją apie objektus, juos buvo galima apžiūrėti ir įvertinti.
Mato veiklos nišą
"Colliers International Advisors" sieks ir ateityje rengti panašaus pobūdžio aukcionus ir netgi norėtų tapti šios paslaugos specialistais Lietuvoje. "Manau, po šio aukciono tokie jau tapome", – nesikuklino A.Tamauskas.
Iki šiol kredito įstaigų perimto NT pardavimo aukcionus rengė "Ober-Haus" ir Re&Solution". Pirmoji pardavinėjo SEB, antroji "Swedbank" įmonių perimtą turtą. "Re&Solution" atsisakė rengti aukcionus dėl galimo interesų konflikto.
"Mes įvertinome anksčiau vykusių aukcionų teigiamą ir neigiamą patirtį, patobulinome procesus ir sukūrėme modelį, kuris šiandien suveikė geriausiai", – kalbėjo A.Tamauskas.
Jo manymu, ateityje panašūs aukcionai galėtų vykti kartą per pusmetį.
Naujausi komentarai