Nuo liepos – dujų ir elektros kainų šuolis: kiek padidės sąskaitos? | KaunoDiena.lt

NUO LIEPOS – DUJŲ IR ELEKTROS KAINŲ ŠUOLIS: KIEK PADIDĖS SĄSKAITOS?

  • 13

Verslą nerimui kelia tai, kad už elektrą jau mokame daugiau nei estai. O gyventojai skundžiasi, jog kainos nėra prognozuojamos iš anksto. Valstybinės energetikos reguliavimo taryba viliasi, kad ateityje dujų ir elektros brangimą bus galima išdėlioti per ilgesnį laikotarpį, praneša LNK.

Padidės sąskaitos ne tik už elektrą, bet ir už dujas. Maistą dujomis gaminantiems vidutiniškai sąskaita padidėtų 60 centų. O tiems, kurie dujomis šildosi, – 15 eurų.

Liepą elektros ir dujų kainos keisis dėl brangstančių žaliavų.

„Kainų dydis priklauso nuo žaliavos kainų tarptautinėse rinkose pasikeitimų. Nei reguliuotojas, nei vyriausybė, nei kitos institucijos ar įmonės, deja, šitam žaliavų kainų brangimui, kuris yra visame pasaulyje, įtakos daryti negali“, – aiškino Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius.

Latvijoje ir Estijoje kaina yra maždaug 20–30 proc. mažesnė. O kodėl taip yra?

Elektra brangs vidutiniškai iki 8 proc., o dujos – iki 50 proc. Toks kainų šuolis kelia nerimą ir verslui. Pasak pramonininkų konfederacijos, už elektrą Lietuviai mokės daugiau nei kaimynai.

„Latvijoje ir Estijoje kaina yra maždaug 20–30 proc. mažesnė. O kodėl taip yra? Tai priklauso nuo pirkimo formulės. Šiuo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos reguliuotojai aiškinasi tą situaciją ir birželio pabaigoje turi būti priimtas įsakymas“, – kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius.

Gyventojai sako, norėtų, kad elektros ir dujų kainos būtų prognozuojamos iš anksto, kad žmonės galėtų tam pasiruošti.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba teigė, kad rinkoje perkamų dujų ir elektros kainų reguliuoti negali, tačiau susirinkusi trišalė taryba svarstė, kaip ateityje brangstančias paslaugas išdėlioti per ilgesnį laikotarpį.

„Pavyzdžiui, šiandienai nustačius kainų augimą 30 proc., galbūt būtų galima tą augimą nustatyti palaipsniui, po 15 procentų, du pusmečius iš eilės, užuot vieną kartą nustačius 30 proc.“, – sakė R. Pocius.

Dujų ir elektros kainos kitą kartą bus peržiūrimos lapkritį.

Gairės: brangsta, elektra, Dujos, LNK1
Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Anonimas

Netikiu nei vienu žodžiu ką jie pliurpia. Viskas melas.

Taigi

Na kaip ir aiški pradžia -savo atominę elektrinę skubiai uždarėm -norėjom į ES be eilės įstot. Lukašenka savo AE paleido ,norėdamas įtikti V.V.P. Lietuva dabar pirksim iš jo neįvardintą elektrą per kitus spekuliantus iš to paties Lukaš. tik kitu pavadinimu ar kaip čia? Kas čia kam miglą pučia, kur dingo ta viltinga vakarų jungtis - Švedija-Lenkija per Lietuvą? Ką penėsim, skubiai atsisakę savo atominės energijos? Vietoj LEO LT bus LUKAŠ LT, ar kaip čia? Kas grąžins ištaškytus beprasmiškai visokiems LEO ir panašiems projektams mūsų visų biudžeto pinigus ? Kodėl lietuviai skalpuojami labiau už latvius ,estus ? Kas čia svarbiau- spalvota perėja ar energetika, žmonių gerovė, sveikata, BVP, kažkokie reitingai - kas gi pagaliau ? Gal mes tik rinkimams reikalingi?

Pilietiškas

Partnerystės įstatymas, Stambulo konvencija, Dobrovolskos rekomendacija dvikalbei Lietuvai, Baltarusijos pavadinimas, Sakartvelis ir Ukraina , rentos - pagrindiniai šio Seimo ir Vyriausybės klausimai! Dujos, elektra - nebūkite tokie naivūs!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS