„Pirmiausia, matyt, reikės išsiaiškinti priežastis, ypač paskutinio gaisro, ar tai buvo tam tikrų taisyklių pažeidimas, ar klaida, ar net tyčinis veiksmas“, – žurnalistams pirmadienį sakė G. Paluckas.
„Bet iš tikrųjų įvertinus tokių objektų rizikas, kur atliekų ar kažkokių panašių dalykų sankaupos yra didelės, tai, matyt, ir dėmesys galėtų būti šiek tiek didesnis taikant ir automatines stebėjimo sistemas, kas yra taikoma šilumos ūkio įmonėms, kur yra kaupiamos vadinamos skiedros ar pjuvenos šildymo sezonams. Tai ten yra aibė daviklių, kamerų ir termovizorių, kad neįvyktų nelaimė vien dėl to, kad žmogus pražiopsojo“, – kalbėjo premjeras.
Jo teigimu, reikės įvertinti kai kurių įmonių veiklos riziką „ir sudėliojus į kategorijas priimti vieną ar kitą sprendimą“.
Vilniuje, bendrovės „Energesman“ atliekų tvarkymo gamykloje sekmadienį kilęs didelis gaisras pirmadienio popietę buvo užgesintas, jo metu išdegė apie 7,5 tūkst. kv. metrų pastato. Žmonės per gaisrą nenukentėjo.
„Energesman“ teigė, kad gaisras galėjo kilti dėl netinkamai gyventojų išmestų atliekų, pavyzdžiui – baterijų, akumuliatorių, elektronikos, skiediklių, dažų, cheminių valiklių, karštų pelenų, tačiau neatmetama ir padegimo versija.
Gamykloje rūšiuojamos mišrios ir maisto komunalinės atliekos iš visos Vilniaus apskrities. Per metus gamykla išrūšiuoja apie 220 tūkst. tonų atliekų.
Naujausi komentarai