Planuotas nėštumas leidžia šeimoms auginti savo pajamas | KaunoDiena.lt

PLANUOTAS NĖŠTUMAS LEIDŽIA ŠEIMOMS AUGINTI SAVO PAJAMAS

Šeimos planavimas lemia darbo rinkos dinamiką, lygesnes teises darbo rinkoje, taip pat leidžia šeimoms auginti savo pajamas.

Taip kalba LRT RADIJO laidos „PIN kodas“ vedėjas Mindaugas Aušra.

„Jei vaikas gimsta suplanuotas, yra dešimtadalio tikimybė, kad jis gims didesnių pajamų šeimoje. Taip pat yra kur kas didesnė tikimybė, kad jis nesinaudos socialinėmis išmokomis ir mažesnė tikimybė, kad jis gims šeimoje, kurioje yra tik vienas iš tėvų“, – pasakoja M. Aušra.

„Eurostat“ duomenimis, trečdalis 15–49 metų Lietuvos moterų vartoja kontraceptinius vaistus. „Tačiau Lietuva yra viena iš mažiausiai kontraceptines priemones vartojančių šalių Europoje. Tai sietina su valstybės konservatyvumu, konservatyviu požiūriu į kontraceptines priemones“, – sako laidos „PIN kodas“ vedėjas.

Kaip LRT TELEVIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja M. Aušra, kai 1970 m. buvo pristatytos kontraceptinės priemonės, jau po 20 metų darbo rinkoje atsirado trečdaliu daugiau moterų. „Ypač tokiose specialybėse, kurios anksčiau buvo tik vyriškos: teisė, ekonomika, medicina. Taip pat skaičiuojama, kad 1 doleris, investuotas į šeimos planavimą, sugrąžina 6 dolerius atgal“, – atskleidžia jis.

Daugiau apie šeimos planavimo įtaką ekonomikai – vaizdo įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

"kai 1970 m. buvo pristatytos kontraceptinės priemonės, jau po 20 metų darbo rinkoje atsirado trečdaliu daugiau moterų" IR prasidėjo demografinė krizė; darbo rinkoje moterys nėra kritinė dalis (kaip nors ir vyrai susitvarkys), bet va reprodukciniame cikle moterys nepakeičiamos; KODĖL taip darbo rinką išaukštinam, negi darbdaviams dar pelnų trūksta?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS