„Diskutuodami apie bet kokius mokesčių pakeitimus, tai darysime sąžiningai su savo visuomene, savo savivaldybėmis, savo verslo asociacijomis, savo vartotojų grupėmis, nes tai turės poveikį mums, o ne EBPO ar kitai kažkokiai tarptautinei finansų institucijai“, – žurnalistams lankydamasis Alytuje penktadienį sakė G. Paluckas.
Politikas konkrečiai neatsakė, ar priimant sprendimus dėl mokesčių pokyčių valdantieji pritaikys EBPO rekomendacijas.
„Pasiūlymų yra visada, labai daug, bet sprendimas ir pasekmės jau bus taikomos mums visiems“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.
EBPO skaičiavimais, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet augs 3,1 proc. – sparčiau nei prognozuota.
Premjero teigimu, šalies ekonomika auga „solidžiu tempu“, infliacija valdoma, kas leidžia tvariai finansuoti išlaidas gynybai, sveikatos apsaugai, švietimui ir kitoms viešosioms reikmėms.
EBPO duomenimis, 2023 m. Lietuvos BVP augo vos 0,3 proc., 2024 m. – 2,7 proc., o 2026 m. prognozuojamas 2,8 proc. BVP augimas.
ELTA jau skelbė, kad valdantieji iš esmės sutarė dėl NT mokesčio pakeitimų, siekiant visuotinumo.
Pagal dabartinę tvarką gyventojai, turintys iki 150 tūkst. eurų vertės būstą, mokesčio nemoka, tuo metu NT vertei siekiant iki 300 tūkst. eurų taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas. NT nuo 300 iki 500 tūkst. eurų vertės turintys gyventojai moka 1 proc. tarifą, už daugiau nei pusę milijono eurų vertės NT – 2 proc. tarifą.
Visgi mokesčio dydis nuo kitų metų keistųsi nepaisant to, ar pokyčiai būtų priimti – Registrų centrui perskaičiavmus NT vertes, jos kilti galėtų apie 70 proc.
Pagal valdančiųjų siūlymus, apmokestinimas būtų pradedamas nuo nulinės NT vertės, tačiau būtų taikomi mažesni tarifai – iki 200 tūkst. eurų jis siektų 0,1 proc., nuo 200 iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., o brangiam turtui būtų taikomi 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai.
Tačiau 50 proc. mokesčio lengvata galėtų būti taikoma pirmajam būstui, taip pat socialiai remtiniems žmonėms bei tiems, kurie būstą nuomoja oficialiai.
Premjeras teigė, kad priėmus numatomą mokestinių pakeitimų paketą būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus.
(be temos)
(be temos)
(be temos)