Premjeras: kainų reguliavimas – kraštutinis įrankis prieš spekuliacines kainas | KaunoDiena.lt

PREMJERAS: KAINŲ REGULIAVIMAS – KRAŠTUTINIS ĮRANKIS PRIEŠ SPEKULIACINES KAINAS

Kainų reguliavimas yra kraštutinis įrankis prieš spekuliacines kainas, pirmiausia nukreiptas į karantino metu būtinas asmens apsaugos priemones, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Vyriausybė tikrai nėra pasiryžusi reguliuoti produktų arba prekių kainų. Mes kalbame apie galimybę turėti įrankį. Pirmiausia, tai susiję su asmens apsaugos priemonėmis – respiratoriai, kaukės ir dezinfekcinis skystis“, – žurnalistams trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.

„Aš manau, kad tai yra išimtinis, kraštutinis atvejis, bet tokį įrankį valstybė turi turėti, jeigu iš tikrųjų mes matysime, kad neveikia arba iškreiptai veikia rinkos sąlygomis mūsų ekonomika“, – teigė jis.

Pasak ministro pirmininko, galimybė reguliuoti kainas būtų pasitelkta tik tada, kai pati rinka to padaryti nesugebėtų.

„Jeigu pati rinka nesureguliuos, tai yra, pasiūla neužtikrins paklausos ir tokiu būdu nepašalins tų spekuliacinių kainų, tada Vyriausybė, turėdama tokį įrankį, darys intervenciją“, – sakė S. Skvernelis.

Jo nuomone, besipriešinantieji kainų reguliavimui skatina nepagrįstą spekuliacinių kainų augimą, ypač kalbant apie būtinas prekes.

Vis dėlto, premjeras teigė, kad esant būtinybei, būtų galima reguliuoti ir maisto produktų kainas.

„Aš paminėjau šiandien būtiniausias apsaugos priemones, dezinfekcinį skystį, bet jeigu iškiltų dėl atskirų produktų, nors tikrai tokios grėsmės kol kas nėra, matome ir patikinimus prekybos centrų, tai toks įrankis turimas, bet jo nebūtina naudoti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Seimas antradienį kol kas neleido Vyriausybei dėl koronaviruso paskelbto karantino metu reguliuoti prekių kainas, riboti prekių arba paslaugų prieinamumą.

Už reguliavimą siūliusias Civilinės saugos įstatymo pataisas antradienį du kartus balsavo per mažai Seimo narių, kad įstatymas būtų priimtas. Reikia, kad balsuotų bent 71 Seimo narys, o vieną kartą registravosi 70, kitą – 66 parlamentarai.

Balsavime nedalyvavo opozicija – konservatoriai, liberalai, dalis Mišriai Seimo narių grupei priklausančių parlamentarų, taip pat keli valdantieji.

Balsavime taip pat nedalyvavo nei premjeras Saulius Skvernelis, nei „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. 

Kainų reguliavimo klausimas turėtų būti dar kartą svarstomas kitame Seimo posėdyje balandžio 7 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Šitie mižniai bijo spekuliantų ir dar patys kiek galėdami plėšia savo tautą. Jiems iki Lukašenkos - kaip kiaulei iki mėnulio ..

jeigu jūs nesugebat tokioj padėty, daryti tvarkos tai kam jūs reikalingi???Jau kas, kas bet respiratoriai, kaukės, turėtų būti parūpintos, nupirktos valstybės ir pardavinėjamos protingai o šimtais kainuojančiais, Va ir matosi kad vadovauti jūs nesugebat , est nerangūs, nerūpestingi, ir jums vienodai kiek numirs žmonių,dabar jau ne tik senus sienauja bet ir jaunesnius ir visai paauglius, žiūrėkit kad galit ir jūs patekti į ,,laimingųjų skaičių

SUSIJUSIOS NAUJIENOS