Premjeras: SAM siūlymas uždrausti papildomas priemokas už gydymą – pamatuotas ir geras Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras: SAM siūlymas uždrausti papildomas priemokas už gydymą – pamatuotas ir geras

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymas uždrausti papildomas priemokas už gydymą yra pamatuotas ir labai geras, sako premjeras Gintautas Paluckas.

Premjeras: SAM siūlymas uždrausti papildomas priemokas už gydymą – pamatuotas ir geras
Premjeras: SAM siūlymas uždrausti papildomas priemokas už gydymą – pamatuotas ir geras / Asociatyvi L. Balandžio / BNS nuotr.

„Ministerijos pasiūlymas yra pamatuotas ir tikrai labai geras, nes šiandien mes matome, kad daug žmonių yra priversti mokėti už tai, už ką jau yra sumokėję savo mokesčiais per Privalomąjį sveikatos draudimo fondą (PSDF)“, – pirmadienį žurnalistams prezidentūroje sakė ministras pirmininkas.

„Jeigu kažkas nori privačiai teikti paslaugas sveikatos priežiūros sistemoje, tokia galimybė išlieka, bet tada nereikėtų imti pinigų iš PSDF. Tie sprendimai, kuriuos teikia SAM (...), palengvins finansinę naštą visiems Lietuvos žmonėms“, – pridūrė jis.

Kaip rašė BNS, SAM siūlo nuo 2026 metų visiškai uždrausti viešosioms ir privačioms gydymo įstaigoms imti papildomas priemokas už valstybės finansuojamas paslaugas.

Vykdant šią reformą, ministrė Marija Jakubauskienė žada peržiūrėti įkainius už šias paslaugas.

Papildomas priemokas šiuo metu iš pacientų dažniausiai ima privačios įstaigos.

Kalbėdama Žinių radijui praėjusią savaitę M. Jakubauskienė sakė nesutinkanti su šio siūlymo kritikų pastaba, kad privačios gydymo įstaigos ims atsisakyti teikti tam tikras paslaugas.

Ministerijos inicijuotoms pataisoms dėl papildomų priemokų draudimo dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas.

SAM duomenimis, šiuo metu Lietuvos gyventojai per metus už valstybės jau apmokėtas paslaugas papildomai sumoka mažiausiai 40 mln. eurų. Daugiausiai pacientai susimoka už specialistų konsultacijas.

Ministerijos teigimu, dabar galiojanti įstatymo nuostata, įtvirtinanti galimybę pasirinkti brangesnes paslaugas, medžiagas ar procedūras, teoriškai turėjo suteikti pacientams daugiau alternatyvų, tačiau praktikoje tapo neteisėto pacientų apmokestinimo įrankiu.

Savo ruožtu Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija sako, kad SAM siūlomas įstatymo pakeitimas ne tik pažeis pacientų teisę prisidėti savo lėšomis prie gydymo, paskatins šešėlinę ekonomiką.

Anot jos, netekę teisės atsiskaityti už papildomas paslaugas oficialiai, gyventojai bus priversti tai daryti mokėdami vokeliuose o „dėl geresnių protezų ar vienviečių palatų spręs pažintys ir kyšiai“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Irena

Labai teisingai,gal bus uždėtas apynasris privatininkams. Seniai laikas.Pagarba šiai valdžiai ir ministrei.Nepasiduokite privatininkams jų godumas.
1
-1
Visiška SAM nesąmonė

šiais pakeitimais SAM ateis mano kaip paciento teises gauti skubesnes ir kokybiškesnes paslaugas.....per prievartą niekas pacientų neverčia mokėti papildomas priemokas už suteiktas paslaugas ir jis turi laisvą pasirinkimą iš kur gauti paslaugas ir valstybė reguliuodama laisvąją rinką stumia tautą atgal į sovietinį socialistinį liūną iš kurio mes išbridome.....o šita priemone ji specialistus gydytojus sugrąžins į valstybinės medicinos sektorių, kas ir yra pagrindinė šios pertvarkos priežąstis, nei sumažins pacientų eiles pas specialistus.....Vyriausybė geriau tegu ženkliai padidina valstybinės medicinos sektoriaus finansavimą ir tiek specialistų, tiek eilių problemos išsispręs savaime...o šiaip Vyriausybei prieš priimant šiuos sprendimus vertėtų gerai pagalvoti ar nesusilaukė teisminių ieškinių ir iš pacientų pusės.....
2
-1
Vilijai mielas ir brangus Lietuvos žmogus

O nepriemoka gydymo įstaigoms už brangius KT ir MRT tyrimus irgi pamatuota ir gera?
2
-1
Visi komentarai (6)