„Kol kas aš nematau tam priežasčių, nematau argumentų, kodėl reikėtų tuos pasiūlymus kažkaip keisti. Nes, kaip ir minėjau, jų poveikis yra labai aiškus, koncentruotas į aukštesnes ir aukštas pajamas uždirbančių žmonių grupę“, – radijo stoties M-1 informacijos tarnybai pirmadienį transliuotame interviu sakė G. Paluckas.
„Verslui bendra apmokestinimo našta yra viena palankiausių Europos Sąjungoje ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos šalių sąraše, mes manome, kad vienas papildomas procentas prie pelno mokesčio nėra kažkas dramatiško, dėl ko verslas galėtų skųstis. Dėl to manau, kad čia kažkokių korekcijų ir nebus“, – teigė premjeras.
Jis teigė, kad gyventojų pajamų mokesčio pakeitimai bus aktualūs tik uždirbantiems daugiau nei 6,7 tūkst. eurų per mėnesį iki mokesčių, jie paliestų apie 25–27 tūkst. žmonių Lietuvoje.
„Tai, kad per mėnesį prie tokių pajamų būtų sumokama 83 eurai daugiau, manau, yra pakeliama našta“, – teigė G. Paluckas.
Tai, kad per mėnesį prie tokių pajamų būtų sumokama 83 eurai daugiau, manau, yra pakeliama našta.
Kaip rašė BNS, politikai svarsto vienu punktu didesnį – 17 proc. pelno mokestį, tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, o tik nuo jų dydžio, – tai yra 20, 25 ir 32 procentai. Dar siūloma 12 proc. pridėtinės vertės mokesčio lengvata vietoje dabartinių 9 proc., 10 proc. draudimo mokestis ir 5 proc. jo lengvata.
Premjeras pakartojo, kad planuojami nekilnojamo turto (NT) mokesčio pakeitimai nepaliestų turinčiųjų iki 50 tūkst. eurų mokestinės vertės turto, o pirmam būstui mokestį siūloma skaičiuoti nuo 50 proc. jo vertės.
„Yra pirmiausia siūlymas taikyti 50 proc. vertės lengvatą, nuo kurios yra skaičiuojamas mokestis. Jeigu, įsivaizduokime, yra 100 tūkst. (eurų – BNS) vertės nekilnojamo turto objektas, skaičiuojant mokestį, 0,1 proc. tarifą, būtų atimama 50 proc. vertės, Iš esmės tai sudarytų, matyt, apie 50 eurų mokestį per metus, per mėnesį apie keturis eurus“, – sakė G. Paluckas.
„Tai atvejais, jeigu pavyzdžiui, vertė yra tik 50 tūkst. eurų, tai pritaikius 50 procentų lengvatą (....) iki 25 eurų jis būtų nerenkamas, neadministruojamas – yra ir toks siūlymas. Tai reiškia, kad grindys tam tikros atsirastų, turtas iki 50 tūkst. (eurų – BNS) ir apskritai mokestis už jį nerenkamas“, – pridūrė jis.
Koalicijos taryba siūlo iki 200 tūkst. eurų vertės turtui taikyti 0,1 proc. tarifą, nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc. Svarstomi ir 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai brangiam turtui. Tačiau pirmajam būstui, socialiai remtiniems žmonėms, oficialiai nuomojantiems būstą būtų taikomas 50 proc. mažesnis tarifas.
Premjeras teigė, kad su mokestiniais pakeitimais susiję teisės aktai Seimą turėtų pasiekti per dvi savaites.
Vyriausybė viliasi, jog NT, pelno, gyventojų pajamų bei kai kurių kitų mokesčių pakeitimai bus priimti dar Seimo pavasario sesijoje, o įsigalios nuo kitų metų.
Jeigu parlamentarai siūlymams pritartų, iš didesnių mokesčių planuojama surinkti apie 0,5 mlrd. eurų per metus.
(be temos)