Prezidentas išreiškė griežtą nuomonę: vien „Sodra“ gyvas nebūsi Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas išreiškė griežtą nuomonę: vien „Sodra“ gyvas nebūsi

Seimui pradėjus svarstyti valdančiųjų siūlomą kaupimo antrojoje pensijų pakopoje reformą, o verslui bei daliai politikų nuogąstaujant, kad ji sugriaus sistemą, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ji nėra griaunama. 

Prezidentas  išreiškė griežtą nuomonę: vien „Sodra“ gyvas nebūsi
Prezidentas išreiškė griežtą nuomonę: vien „Sodra“ gyvas nebūsi / S. Lisausko / BNS nuotr.

„Tikrai nereikėtų komunikuoti, kad mes naikiname antrąją pensijų pakopą. Ji nėra naikinama, tiesiog yra užtikrinamos tam tikros sąlygos, kad žmonės galėtų disponuoti savo pinigais tuo atveju, kai jiems šito reikia“, – žurnalistams antradienį sakė G. Nausėda.

„Lygiagrečiai labai aiškiai leisti suprasti, kad vien tik „Sodra“ gyvas nebūsi“, – kalbėjo prezidentas.

Tačiau, anot šalies vadovo, galimybė pasitraukti iš fondų neturi tapti „bėgimu iš aptvaro“, todėl žmonėms būtina paaiškinti, kad vien „Sodros“ pensijų neužteks užtikrinti pakankamų išmokų senatvėje.

„Taip, galima pakelti pakeitimo normą iki 50-ies, gal net iki 55 proc. vidutinio darbo užmokesčio, buvusio prieš pensiją, bet tai nebus tie 70 ar 80 proc., kokie yra Vakarų Europoje“, – teigė G. Nausėda. 

„Todėl tiek edukacinė, tiek kitos priemonės, valstybės prisidėjimas, jos yra tikrai svarstytinos ir tikrai turėtų užtikrinti, kad šitas pasitraukimas iš pensijų fondų netaptų savotišku bėgimu iš kažkokio aptvaro, į kurį visi buvo suvaryti per prievartą ir buvo ilgą laiką neleidžiama iš jo pasitraukti, ir tik atsidarė mažytės durelės ir visi pradėjo per jas veržtis“, – kalbėjo prezidentas.

Jo teigimu, žmonėms būtina paaiškinti, kad Lietuvos demografinė situacija ir ekonomikos perspektyvos „nėra labai palankios“.

„Todėl žvelgiant į 20–30 metų perspektyvą, vien tik „Sodros“ pensijų pakeitimais mes tikrai visų žmonių problemų neišspręsime“, – sakė G. Nausėda.

Kaip anksčiau rašė BNS, Vyriausybė balandžio pabaigoje pritarė sistemos pokyčiams, kuriais siūloma atsisakyti automatinio gyventojų įtraukimo, leisti pasitraukti iš sistemos, vieną kartą atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, o dėl sunkios ligos – visą sumą, bet toliau kaupiantiesiems palikti 1,5 proc. valstybės įnašą.

Siūloma, kad sprendimą dėl pasitraukimo iš fondų žmonės galėtų priimti du kartus: 2026 metų ir 2027 metų sausį–rugsėjį, nes kiekvienų metų pabaigoje tris mėnesius būtų vertinamos paraiškos.

I. Ruginienė sakė besitikinti, kad Seimas priims sprendimą iki liepos 1 dienos, o pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų sausio.

KT pernai kovą nusprendė, kad įstatyme nenumatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių prieštarauja Konstitucijai. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Atidirbom

Reikia didinti pensijas, kad panesetu i EU lygi.
0
0
:)))

o bankais gyvas isvis nebusi
0
0
Vardas

Tai kam isvis ta sodra tada ?
1
0
Visi komentarai (3)