Prisitaikymui prie naujų mokesčių R. Žemaitaitis siūlys skirti metus | KaunoDiena.lt

PRISITAIKYMUI PRIE NAUJŲ MOKESČIŲ R. ŽEMAITAITIS SIŪLYS SKIRTI METUS

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlys parlamentui nuo pusės metų iki metų prailginti mokesčius reglamentuojančių įstatymų įsigaliojimo terminą.

Antradienį ketinantis pateikti Seimui Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, parlamentaras siūlys mokesčius nustatančių įstatymų įsigaliojimo laiką prailginti iki dvylikos mėnesių visais atvejais, taip pat panaikinant dabar įteisintą išimtį mokesčių įstatymams, priimtiems kartu su valstybės biudžetu.

Pasak R. Žemaitaičio, pakeitimai teikiami, siekiant suteikti mokesčių mokėtojams daugiau laiko prisitaikyti prie pakeistos mokestinės aplinkos. „Neretai trumpesnis įsigaliojimo laikas neigiamai veikia poįstatyminių teisės aktų kokybę, dažnai skubotas reglamentavimo keitimas išryškina naujų teisės aktų netikslumus. Dvylikos mėnesių laikotarpis užtikrins kokybišką pasirengimą naujų įstatymų įgyvendinimui, leis mokesčių mokėtojams geriau suprasti ir tinkamai pasiruošti pasikeitimams“, – sako R. Žemaitaitis.

Jeigu būtų priimtos siūlomos įstatymo pataisos, jo nuomone, pagerėtų verslo sąlygos, nes būtų suteiktas ilgesnis laikotarpis prisitaikyti prie pakeitimų.

Mokesčių administravimo įstatymo pataisas parlamentaras R. Žemaitaitis yra įregistravęs dar praėjusią Seimo kadenciją – 2019-ųjų lapkritį.

Pagal siūlomą pataisų projektą, „Seimas turi užtikrinti, kad mokesčių įstatymai, nustatantys naują mokestį, naują mokesčio tarifą, mokesčio lengvatą, sankcijas už mokesčių įstatymų pažeidimus arba iš esmės pakeičiantys apmokestinimo tam tikru mokesčiu tvarką ar apmokestinimo teisinio reglamentavimo bei taikymo principus, įsigaliotų ne anksčiau kaip po dvylikos mėnesių nuo jų paskelbimo dienos“.

Šiuo metu galiojantis Mokesčių administravimo įstatymas nustato šešių mėnesių terminą mokesčių įstatymų įsigaliojimui nuo jų paskelbimo. Taip pat nustatyta išimtis, kad įstatymai, priimti kartu su valstybės biudžetu, įsigalioja tuo pat metu, kaip ir biudžetas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Reikia siūlyti

mažinti mokesčius. Kiek galima? Jau net nenormalu..paėmus komunalinius ar viešąjį transportą, ar dar panaųius įkainių kilimus.Taigi viskas jau seniai nupirkta įdiegta ir nieko neatnaujinta. Kažką dėl mados pakrapšto, paperka, paskelbia kad va modernizuoja, optimizuoja, pertvarko naujai:D) O iš tiesų tas pats lieka. Čia kaip mokėti už veidrodį kurį nusipirkus ir pasikabinus vis sugalvojama kaip dar už jį reik imt pinigus:D)

Anonimas

Pirmiausia šis ponas tegu susimoka už butą laisves g 123 vilniaus m. tiek metų kaba skola.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS