Seimas suabejojo dėl pasiūlymo didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui | KaunoDiena.lt

SEIMAS SUABEJOJO DĖL PASIŪLYMO DIDINTI VIENKARTINĘ IŠMOKĄ GIMUS VAIKUI

Seimas nepritarė parlamentaro socialdemokrato Gintauto Palucko siūlymui beveik dvigubai, iki 800 eurų „į rankas“, didinti išmoką kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje.

Antradienį už jo  pateiktas tai numatančias Išmokų vaikams įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 48 . Seimo nariai, 5 buvo prieš, 44 parlamentarai susilaikė. Seimas nesiryžo projekto atmesti, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Projektu siūloma universalią išmoką kiekvienam gimusiam, įvaikintam ar globojamam vaikui didinti nuo dabar nustatyto 11 BSI (bazinė socialinė išmoka) iki 20 BSI.

„Tuo atveju, jeigu BSI dydis, Vyriausybės nutarimu, 2022 m. būtų toks pat, koks jis yra dabar, tai yra 40 eurų, tuomet vienkartinė išmoka kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, būtų kone dvigubai didesnė ir siektų 800 eurų „į rankas“ (dabar 440 eurų)“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Preliminariais skaičiavimais, projektuojamas išmokos gavėjų skaičius 2022–2025 m. siektų apie 30,02 tūkst. žmonių.

Įstatymo pataisos iniciatoriai nurodo, kad, pritarus siūlymui įtvirtinti 20 BSI koeficiento dydį, prognozuojamas kasmetinis lėšų poreikis 2022 m., 2023 m., 2024 m., 2025 m. siektų apie 24 mln. eurų.

Pagal galiojantį įstatymą, kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka vaikui.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Žilvinas Ručys

taigi aferos su tais vaikais , net krysa kauno meras su pacukais ir šutve , nusižiūrėja nuo kitų aferistų , prasuko savo aferą už 3,3 mln - Kūdikio kraitelis . Krysa su pacukais ir šaika , net nenusišalino nuo balsavimo , o kiti tiesiog veikė savo arba pažįstamų naudai .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS