Seimas svarstys, ar kai kuriais atvejais atleisti gyventojus nuo rinkliavos už atliekų tvarkymą | KaunoDiena.lt

SEIMAS SVARSTYS, AR KAI KURIAIS ATVEJAIS ATLEISTI GYVENTOJUS NUO RINKLIAVOS UŽ ATLIEKŲ TVARKYMĄ

Seimas po pateikimo pritarė Atliekų tvarkymo įstatymo pataisai, kuria siūloma numatyti, kad rinkliavą už atliekų tvarkymą reikėtų mokėti tik už tuos nekilnojamojo turto objektus, kuriems teikiama komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslauga.

Jeigu Seimas pritartų, nereiktų mokėti už tuos objektus, kuriais nesinaudojama ir kuriuose atliekų nėra, pvz., niekas negyvena, savininkai emigravę  ir pan.

Už tokį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Algirdo Butkevičiaus ketvirtadienį pateiktą projektą po pateikimo balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė  48 parlamentarai.

Pasak parlamentaro, projektą parengti paskatino gyventojų skundai dėl privalomo rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjimo, nors paslauga nesinaudojama.

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras A. Butkevičius sako, kad šiuo projektu nuo rinkliavos siūloma atleisti tik visiškai nenaudojamo turto savininkus.

Esama komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų kainodara neatitinka, A. Butkevičiaus nuomone, mažiausiai dviejų Atliekų tvarkymo įstatyme įtvirtintų kainodaros principų – proporcingumo ir „teršėjas moka“. Jo nuomone, priėmus teikiamą projektą, rinkliavos už atliekų tvarkymą nustatymas taptų teisingesnis, už paslaugą nebeturėtų mokėti tie, kurie ja nesinaudoja.

Šiuo metu išimčių tiems savininkams, kurie nesinaudoja turimu gyvenamuoju būstu, nėra nustatyta – jie bet kokiu atveju turi mokėti pastoviąją įmokos dalį.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Pil

Dažnai būnu užsienyje, grįžusi susimoku mokesčius Lietuvoje ir įvažiuoju atgal.Sako kad nereikėtų mokėti už tai kuo nesinaudoju reikia pranešti.Kodel aš turiu pranešti kur ir kada būnu,kad apvogtu, ačiū.Negali būti jokių pastoviųjų kainų nei už dujas ,nei už vandenį.Yra apskaitos prietaisai ir pagal juos privalo būti atsiskaitoma, taip yra visose šalyse.Pas mus viskas taip padarytą, kad kuo daugiau galima būtų apvogti žmogų.Kada šitoje srityje bus tvarka ir teisybė?

Bleeeee

tj - REKETAS valstybes mastu ,kai negyvenantys sodyboje ,ar privaciame name ,kai nera priregistruotu asmenu - moka uz komunaliniu siuksliu isvezima - REKETAS!

Dana

Su atliekų surinkimu nėra absoliučios tvarkos.Prievarta,o iš tikro jaučiuosi reketuojama ir šelpiu rajone renkančią atliekas įmonę.Rinko Dzutra,paskui Ekonovus.Pagal sutartį eilę metų išveždavau konteinerį (mažiausią) vieną kartą per mėnesį.Taip ir mokėjau.Dabar moku už du kartus ir už metus į priekį,nors konteinerį vis vien tik vieną kartą pastatau ištuštinimui.Visur kreipiausi,aiškinau,kad gyvenu name,tegul trys asmenys registruoti,rūšiuoju,kompostuoju ir nėra tiek atliekų ,kad du kartus vežt.Rajono taryba nusprendė ir taškas.Yra skirtumas bute gyvenant ir name.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS