Seimas svarstys įstatymo pataisą dėl nemokamo geriamojo vandens restoranuose ir kavinėse | KaunoDiena.lt

SEIMAS SVARSTYS ĮSTATYMO PATAISĄ DĖL NEMOKAMO GERIAMOJO VANDENS RESTORANUOSE IR KAVINĖSE

Seimas po pateikimo pritarė Geriamojo vandens įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma nustatyti, kad viešojo maitinimo įstaigos klientų prašymu kartu su tiekiamu maistu turi nemokamai pateikti geriamąjį vandenį.

Ketvirtadienį už tokį Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Luko  Savicko inicijuotą projektą po pateikimo balsavo 51 Seimo narys, 6 buvo prieš, 38 parlamentarai susilaikė. Projektas toliau bus svarstomas Seimo pavasario sesijoje.

Įstatymo pataisos numato, kad „viešojo maitinimo įstaigos klientų (pirkėjų) prašymu kartu su tiekiamu maistu turi pateikti teisės aktų nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį, tiekiamą vandentiekiu, neišskiriant kainos už pateikiamą vandenį.“

Seimo nario L. Savicko teigimu, nuo 2021 m. pradžios įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl žmonėms vartoti skirto vandens kokybės. Joje nurodoma, kad turi būti gerinama prieiga prie geriamojo vandens, taip pat rekomenduojama valstybėms narėms skatinti nemokamai arba už nedidelį aptarnavimo mokestį siūlyti šį vandenį restoranų, valgyklų bei kitų maisto ir gėrimų tiekimo įstaigų klientams.

Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose nėra įtvirtintos pareigos viešojo maitinimo įstaigose klientų (pirkėjų) prašymu nemokamai pateikti geriamąjį vandentiekio vandenį.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS