Seimas po svarstymo pritarė 2024 metų PSDF biudžeto projektui | KaunoDiena.lt

SEIMAS PO SVARSTYMO PRITARĖ 2024 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTUI

Seimas antradienį po svarstymo pritarė subalansuotam 2024 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui.

Už balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo 17, o 36 susilaikė.

PSDF įplaukos ir išlaidos turėtų siekti po 3,461 mlrd. eurų, arba 13,5 proc. daugiau nei suplanuota šiemet.

Planuojamas PSDF rezervas 2024 metų pradžioje – 637,4 mln. eurų, tiek pat jis turėtų siekti ir metų pabaigoje.

„Valstietė“ Asta Kubilienė piktinosi, kad PSDF rezervo dydis nėra paaiškinamas „poreikiais ir aplinkybėmis“: „Todėl lieka neaišku, kam tokio didelio dydžio jis yra reikalingas“.

Parlamentarės, dirbančios Audito komitete, teigimu, vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kitų metų PSDF biudžete trūksta 55 mln. eurų, o beveik 600 mln. eurų, anot jos, savo sprendimu skirstys sveikatos apsaugos ministras.

„Neaišku, kokiomis lėšomis ir ar bus šitas trūkumas padengtas“, – svarstė ji.

Neaišku, kokiomis lėšomis ir ar bus šitas trūkumas padengtas.

 

Sveikatos reikalų komiteto vadovas konservatorius Antanas Matulas pritarė, kad reikalingos rezervo „lubos“.

„Pagal Fiskalinės drausmės įstatymą, praeita Vyriausybė įvedė tokią tvarką ir dabar pagal tą kaupiasi rezervas, jis išties yra nemažas, tą rezervą sunaudojome ir raginome dar rasti būdą daugiau panaudoti. Bet, kolegos, vėlgi būkime sąžiningi, yra gi pavyzdžių, kaip nueinanti valdžia iššvaisto visus rezervus“, – aiškino A. Matulas.

A. Matulas teigė manantis, kad rezervo svarba esant dabartinei geopolitinei situacijai yra labai didelė.

„Tai jeigu mes kalbame apie tai, kad rezervas tokioje sudėtingoje geopolitinėje situacijoje lieka pakankamai nemažas, ir jeigu ištiks kažkokios pandemijos ar kitais nenumatytais atvejais, tai PSDF rezervas išties turi būt pakankamai nemažas, kad nereikėtų jo viso panaudoti, nes jeigu kas nors atsitiks, tada negalėsime panaudoti“, – tvirtino A. Matulas. 

Per projekto svarstymus Seimo komitetuose parlamentarai irgi labiausiai ginčijosi būtent dėl rezervo dydžio.

Audito komitetas siūlė projektą patobulinti didesnį dėmesį skiriant rezervui ir jo paskirstymui. Tuo metu Sveikatos reikalų komitetas projektui pritarė ir Vyriausybei bei Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlė įvertinti galimybę nustatyti maksimalų PSDF biudžeto rezervo dydį ir pateikti pasiūlymus dėl lubų įteisinimo.

Atsižvelgiant į tai, kad kai kurioms opiausioms sveikatos priežiūros sritims skiriamo finansavimo nepakanka, komitetas taip pat pasiūlė sudaryti galimybes dalį PSDF biudžeto rezervo lėšų panaudoti asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimui, asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimui, sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio didinimui ar kitoms svarbiausioms problemoms spręsti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Plėšimas be sąžinės

Ir idomu kada svarstys, kad PSD plėšiamas nuo kievienos darbovietės kurioje dirbi nesvarbu kiek etato. Gal laikas sumuoti PSD, kaip pajamų mokestį?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS