Seimo pirmininkė: prievolė darbdaviams apmokėti už nesiskiepijančiųjų testus – neteisinga | KaunoDiena.lt

SEIMO PIRMININKĖ: PRIEVOLĖ DARBDAVIAMS APMOKĖTI UŽ NESISKIEPIJANČIŲJŲ TESTUS – NETEISINGA

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Vyriausybės planuojama numatyti prievolė darbdaviams apmokėti už nesiskiepijančių darbuotojų koronaviruso testus nėra teisinga verslo atžvilgiu.

Pasak jos, nesiskiepijantieji už testus turėtų mokėti patys.

„Šis siūlymas (...), mano galva, nėra teisingas darbdavių atžvilgiu. Pati pažįstu, žinau ne vieną įmonę, kur darbdaviai daro viską, kas įmanoma, kad paskatintų savo darbuotojus pasiskiepyti – rengia loterijas, nemokamą maitinimą, prizus įvairius steigia“, – LRT radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

„Juos po šito dar bausti už tai, kad yra tam tikras segmentas žmonių, kurie primygtinai atsisako skiepytis, manau, yra neteisinga. Tą kainą turėtų prisiimti patys žmonės, kurie priima tokį sąmoningą sprendimą“, – pridūrė ji.

Vyriausybė trečiadienį rengėsi svarstyti įstatymo projektą, numatantį, kad COVID-19 tyrimus finansuotų nebe valstybė, o darbdavys arba pats darbuotojas.

Vyriausybė trečiadienį taip pat planuoja svarstyti siūlymus dėl privalomo skiepijimo kai kurių sferų darbuotojams.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, privalomo skiepijimo idėja jau svarstyta daugelyje ES valstybių.

„Buvo tik laiko klausimas, kada pas mus tai bus svarstoma. Žiūrėsime, kaip ta diskusija eis“, – sakė ji.

Seimo pirmininkė taip pat reiškė paramą Vyriausybėje svarstomam projektui nuo koronaviruso pasiskiepijusiems 75-erių ir vyresniems senjorams skirti 100 eurų vienkartinę išmoką.

Išmoka būtų skiriama tiek pasiskiepijusiems naujai, tiek gavusiems sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Pasak Seimo pirmininkės, tai leidžia nediskriminuoti anksčiau šiemet pasiskiepijusių senjorų, todėl „priežasčių nepalaikyti to siūlymo ypatingų nėra“.

Norėtų „konkrečių pasiūlymų“

V.Čmilytė-Nielsen taip pat paragino prezidentą Gitaną Nausėdą teikti daugiau konkrečių pasiūlymų koronaviruso pandemijai valdyti.

„Aš manau, kad dabartiniu laiku labai svarbu yra konstruktyvūs pasiūlymai. Kartais pasigendu ne tik kritinių pastabų, kurios yra svarbios, bet ir labai konkrečių pasiūlymų, kaip reikėtų daryti, kad būtų geriau“, – sakė parlamento vadovė, paklausta apie prezidento kritiką Vyriausybei.

Pasak jos, pagal skiepijimo rodiklius Lietuva atrodo gerai tarp Vidurio ir Rytų Europos šalių, su kuriomis galėtų lygintis.

„Tikrai neturėtume barstytis galvos pelenais, kad situacija yra kažkaip blogai valdoma“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Anot jos, sunkūs koronaviruso atvejai kai kuriose amžiaus grupėse, kai Lietuvos gyventojų bendra sveikatos būklė nėra tokia gera, „tikrai nėra šios Vyriausybės atsakomybė“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kaput

Buvo Hitler kaput, bus ir jums

SUSIJUSIOS NAUJIENOS