Tai numatantį pasiūlymą Seimo pradėtoms svarstyti Darbo kodekso pataisoms įregistravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atstovas Arvydas Pocius.
„Darbuotojai, kurie užtikrina valstybei kritiškai svarbių funkcijų veikimą, turėtų būti pasiekiami bet kuriuo metu. Nuo jų gebėjimo laiku vykdyti savo pareigas priklauso kitų asmenų ir institucijų tinkamas veikimas“, – savo pasiūlymą argumentuoja A. Pocius.
Jeigu Seimas pritartų jo pasiūlymui, darbuotojai, „vykdantys viešojo administravimo, nacionaliniam saugumui ir ekstremalių situacijų valstybėje suvaldymui svarbias funkcijas“, neturėtų teisės atsijungti nuo informacinių ir elektroninių ryšių technologijų ir būti darbdavio nepasiekiami ne darbo laiku.
Seimas pradėjo svarstyti Darbo kodekso pataisas, siūlančias numatyti nuotoliu dirbančių darbuotojų teisę po darbo valandų būti darbdavio nepasiekiamais.
Birželio pabaigoje šią Seimo socialdemokrato Algimanto Radvilos iniciatyvą po pateikimo palaikė 53 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 17. Projektą svarstys Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Žmogaus teisių komitetai, o jo svarstymas plenarinėje salėje planuojamas rudens sesijoje, primena ELTA.
Priėmus Darbo kodekso pataisas, darbuotojai „turėtų teisę atsijungti nuo skaitmeninių įrenginių ir būti darbdavio nepasiekiamais ne darbo laiku.“ Tikimasi, kad toks reguliavimas užtikrins darbuotojų teisę į privatų gyvenimą.
Darbo kodekso pataisų autoriaus A. Radvilos duomenimis, Belgija, Prancūzija, Italija, Slovėnija, Ispanija, Slovakija yra įteisinusi darbuotojų teisę atsijungti nuo darbo ne darbo laiku.
Europos Komisiją (EK) pernai pradėjo socialinių partnerių konsultacijas dėl sąžiningo nuotolinio darbo ir teisės atsijungti.
(be temos)