„Sodra“ paskaičiavo: ko gali tikėtis ateities pensininkai? Pereiti į pagrindinį turinį

„Sodra“ paskaičiavo: ko gali tikėtis ateities pensininkai?

„Sodra“ paskaičiavo, ko gali tikėtis ateities pensininkai. Gaunantys vidutinį darbo užmokestį, nepasitraukę iš antros pensijų pakopos ir sukaupę 40 metų stažą gali tikėtis 60 proc. buvusio atlyginimo. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė tikino, kad tokie skaičiai per maži, todėl žada, kad iki kitų metų sausio mėnesio bus parengta skaičiuoklė. Visi norintieji pasitraukti iš kaupimo ir atsiimti pinigus galės tiksliai pasiskaičiuoti galimą pasiimti sumą.

„Sodra“ paskaičiavo: ko gali tikėtis ateities pensininkai?
„Sodra“ paskaičiavo: ko gali tikėtis ateities pensininkai? / Freepik.com nuotr.

Naują kelią Edvinas su kolegomis tiesia Vilniaus priemiestyje. Asfaltą pakloti vyrui – vieni juokai, tačiau kaip pakloti saugų ir sotų kelią senatvei – dar neaišku.

„Gali būti, kad senatvėje užteks 1,5 tūkst. eurų, jeigu kainos kris, bet jei kainos, kaip visada, kils – senatvėje reikės uždirbti 3 tūkst. eurų, kad išgyvenčiau. Nes pažiūrėjus, kaip mūsų seneliai dabar gyvena – tai sunku“, – kalbėjo asfalto klotuvo operatorius Edvinas.

Danutė iš Vilniaus rajono dieną saldinasi braškėmis ir juokavo, kad jos senatvė tikrai nebus tokia saldi.

„Kokius 1,3 tūkst. nors gaučiau, bet negausiu – tokia prognozė, kad negausiu“, – sakė Vilniaus rajono gyventoja Danutė.

Dirbančiųjų nuogąstavimai – ne be pagrindo. „Sodra“ paskaičiavo, ko gali tikėtis ateities pensininkai. Žmogus, kuris visą karjerą gavo vidutines pajamas ir turi 40 metų stažą, senatvėje iš „Sodros“ gali tikėtis 44 proc. savo buvusio atlyginimo. Kitaip tariant, jei uždirbo 1430 eurų – pensijoje turės maždaug 630 eurų. Jei kaupė ir antroje pensijų pakopoje, dar prisidurs 15 proc. buvusios algos – tai reiškia dar 219 eurų.

„Viskas priklauso, kiek kaupė, koks atlyginimas buvo, nes nuo jo labai priklauso, kokie bus rezultatai. Pakeitimo norma šiai dienai, taip, yra maža“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.

Kieno tokia ateitis netenkina – ministrė žada, kad iki kitų metų sausio mėnesio atsiras skaičiuoklė. Norintys pasitraukti iš antros pakopos fondų galės tiksliai pasiskaičiuoti, su kiek išeis. Nors tą ir dabar galima pamatyti „Sodros“ paskyroje.

„Pirmadienį atsidarius „Sodros“ paskyrą, apytiksliai galima matyti sumą ir įsivaizduoti, kaip išjudės pinigai“, – aiškino I. Ruginienė.

Anot „Swedbank“ apklausos, ketvirtadalis ketina iš sistemos pasitraukti. Tačiau net pusė jų planuoja ir toliau ruoštis senatvei savarankiškai.

„Tikslaus skaičiaus, kiek pasitrauks, sunku pasakyti, bet manau, kad gali būti daugiau kaip 20 proc.“, – aiškino Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis.

Edvinas, asfalto klotuvo operatorius, antroje pakopoje kaupia 10 metų ir likti kaupime nebežada.

„Nematau privilegijų tokių ir nemanau, kad sukaupti pinigai man padės senatvėje“, – samprotavo jis.

Pasitraukti ketina ir apie penkerius metus kaupianti Danutė.

„Situacija labai nestabili – nežinau, ką ir atsakyti“, – sakė ji.

„Jei kas nors mano, kad moka ir gali pasielgti geriau – tokie galėtų. Kitiems, mano supratimu, pasitraukti nėra prasminga“, – tikino T. Medaiskis.

Kaupimo sutarčių – 1,4 mln. Pensijų fondai įtaria, kad kitų metų pradžioje bus žmonių antplūdis.

„Ką galima padaryti – iš anksto registruotis, kreiptis į kaupimo bendroves, bankus, kad būtų galima iš anksto pasiruošti sklandesniam procesui“, – pasakojo Lietuvos investicinių ir pensijų fondų valdybos narys Vaidotas Rūkas.

Kas nuspręs atsiimti pinigus, su tam tikromis išimtimis ar primokėdami turės teikti prašymą pensijų fondų valdytojui internetu arba atvykę gyvai į banko skyrių, bet išmoką gaus neiškart.

„Bus fiksuojama konkreti data, kurios vertė būtų išperkama ir numatyta per 10 darbo dienų“, – aiškino V. Rūkas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Nuo antradienio dingsta ir automatinis įtraukimas, tačiau juo pasinaudoti galės ne visi. Kas į kaupimą naujai įtraukti šiemet – jiems paskutinė diena apsispręsti yra pirmadienis.

„Dar 34 proc. sprendimo nėra priėmę. 180 tūkst. priėmė nedalyvauti kaupime, o 50 tūkst. gal priėmė sprendimą dalyvauti – nežinome“, – kalbėjo „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

„Sodra“ paskaičiavo ir ką gauna žmogus, kaupęs privačiai iki pensijos, o paskui išsipirkęs anuitetą. Vidutinė standartinio anuiteto mėnesio išmoka šiuo metu siekia 75 eurus. Mažiausia anuiteto išmoka – vos 9 eurai, o didžiausia – 356 eurai.

„Didžiausią išmoką gauna ne tas, kuris didžiausią įmoką įmokėjo, o tas, kuris buvo vyriausias. Jis sukaupė virš 60 tūkst., bet vyresnis žmogus – tikėtina, gyvenimo trukmė mažiausia, ir be abejo, yra anuitetas didesnis“, – teigė D. Gerulytė.

Skirtumas yra ir tarp vyrų bei moterų. Moterys, išsipirkusios anuitetą, vidutiniškai per mėnesį gauna 64, o vyrai – 83 eurus. Taip esą yra dėl mažesnio moterų atlyginimo ir dėl to, kad į pensiją jos išeina šiek tiek anksčiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kenkėjų darbas

Reikia kuo skubiau nutraukti tą vadinamą pensijų kaupimą ir nuteisti tuos,kurie jį sugalvojo ir varu suvarė.
1
-2
Feldfebelis Ott

Geįriausias kaupima- banke. Bankė turi būti 3 litrų, ne mažizu.
1
0
Netikekit

pensiju skaiciuoklemis ... kai sudedi formule tiek nera ...
4
-1
Visi komentarai (6)